| Cristinaaa57 a întrebat:

Dupa ce folosesc un lapte demachiant trebuie sa-mi spal tenul?

Răspuns Câştigător
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna happy Nu, nu trebuie.Ar fi bine sa lasi laptele demachiant pe fata, ca sa isi faca efectul. Daca te deranjeaza textura lui, sau crezi ca ai pus prea mult, mai sterge din el, cu o dicheta demachianta uscata. FUNDA?

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu recomand niciodata sa lasi demachiantul pe fata, acesta trebuie inlaturat cu gel de curatare si apoi sa te dai cu lotiune tonica si crema hidratanta (demachiantul iti blocheaza porii).Eu asa iti recomand, intereseaza-te de mai multe in privinta ingrijirii tenului pe youtube si pe net.Succes!

| plume a răspuns:

Hei!
Nu stiu daca spalat e cel mai bun cuvant, insa daca te demachiezi inseamna ca tenul tau a fost incarcat cu ceva. Folosesti laptele demachiant, insa daca iti pasa de ten vei avea un intreg ritual de ingrijire: vei curata tenul, vei folosi poate o apa micelara, apoi vei folosi o crema hidratanta. E alegerea ta cum vei face, insa demachiantul, asa cum ii e si numele, se foloseste doar pentru demachiere, nu inseamna ca iti si hraneste tenul. Asadar, nu trebuie te speli pe fata, insa fata trebuie curatata.