| Ofetitsaa a întrebat:

Dupa ce ma epilez imi apar niste bubite micii.Si arata >uratcryingce as putea sa fac ca sa nu mai apara.eu ma epilez cu gilette.Multumeesc si fundita!:X

6 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Din aceasta cauza iti apare. Din cauza lamei. Foloseste un aparat sau ceara.

| LiLiLi a răspuns:

Hei! ce pot sa zic, cred ca toata lumea are aceeasi problema.Eu iti recomand sa lasi bicul si sa folosesti benzile, sau cel mai bine mergi la salon. Tine cel mai mult si nici nu e foarte costisitor.

| AnaigroeG a răspuns:

Poti folosi si o crema depilatoare big grin pe langa aparat si ceara :p

| stf a răspuns:

Foloseste ceara happy

| TheCreionel a răspuns:

Bubitele alea apar ca te iriti. Foloseste ceara e mai dureroasa dar nu apar bobite de-alea

| T30D0RA a răspuns:

Cu gilette niciodata dar absolut niciodata nu te epilezi! epilat inseamna ca se ia firele de la radacina si gilette nu face asa ceva. doar te depilezi cu gilette sau cu crema depilatoare, pentru ca ia firele doar de la suprafata, nu de la radacina.