| ChocolateDroid a întrebat:

Dupa interventie chirurgicala, se mai vede cicatricea? Eu am una mica care nu e adanca.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de cum va reactiona organismul tau. Dar oricum peste cateva saptamani/luni dupa interventia chirurgicala, vei putea sa mai estompezi/elimini cicatricea cu ajutorul laserului. Numai bine! Succes!

| BRoxana a răspuns:

Daca e mica eu zic mai bine cand ai ceva evenimente si nu iti place cum arata dai cu un fond de ten, nu te complica atata pentru o cicatrice, daca vrei sa-ti faci uitete aici http://www.sanatateatv.ro/ghid-terapeutic/cicatricile/ :-?

| Sapphire a răspuns:

Orice interventie chirurgicala lasa semne pe viata. Stiu foarte bine ce zic. Daca te operezi de mica, cu timpul, cicatricea se va largi si mari, pentru ca tu esti in crestere si tesuturile tale se intind.
Le poti micsora, dar nu elimina (cred), facand operatie cu laser. Am auzit ca e destul de scumpa si trebuie sa faci mai multe operatii cu laser pentru o cicatrice.