| AcidCuSange a întrebat:

Dupa tine, parul cum creste mai repede?
Prins sau desfacut [adica neprins...]

Răspuns Câştigător
| SabinaRsT a răspuns:

Eu m-am tuns luna trecuta cam 10 cm si l-am tinut prins aproape tot timpul si mi-a crescut 6 cm. Deci, tine-l prins si iti va creste repede.

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Legat sau impletit.

| Alyra a răspuns:

Pentru a creşte mai repede,părul trebuie să nu fie deteriorat. Dacă îl ţi desfăcut se va freca de haine şi astfel se va deteriora,deci nu prea o să mai crească,iar dacă îl prinzi cu un elastic la un moment dat îşi va pierde elasticitatea şi se va roade. În concluzie eu cred că părul drepuie să fie majoritatea timpului prins, însă nu cu un elastic, mai degrabă cu o agrafă mare din plastic.Dar totuşi din când în când(de vreo 2 ori pe săptămână) e bine să-l mai laşi şi desfăcut, căci altfel va începe să-ţi cadă părul de pe tâmple(în condiţiile în care părul e prins prea strâns).

| princess a răspuns:

Pai nu cred ca are vreo importanta doar ca daca il ti prins strans il tragi mult de la radacina si asta nu e bine, e ca si cum ti-l zmulgi usor usor si o sa iti cada, mie una imi place sa il tin desfacut si tot imi creste:d imi tai varfurile din doua in doua luni cand este luna crescatoare plus ca se zice ca daca te tunde o frizerita care are mana usoara iti creste mai repede.eu sunt una dintre ele jijij norocul meu ca ma tund singura :d wp successs

| Yng a răspuns:

Cred ca creste mai repede neprins pentru ca atunci cand il prinzi deja il stresezi. adica nu il lasi sa "respire". funda? smug :* laughing

| zizi000 a răspuns:

Nu cred ca are vreo importanta.laughing

| marilena04 a răspuns:

Eu il tin desprins si imi creste aprox 1.5 cm pe luna :p si cam la 2-3 luni imi iau si varfurile :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul creste la fel de repede, indiferent daca-l tii prins sau nu.In schimb,este de preferat sa nu-l tii mereu prins,deoarece lucrul acesta poate sensibiliza firele de par si poate duce, deci, la ruperea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta, parul creste mai repede prins, iar daca il impletesti si mai repede.

| No0oName a răspuns:

Desfacut si sa consumi multi cartofii si sa te speli zilnic pe par + sa nu til intinzi sau sa pui solutii gen fixativ spuma etc ci doar sampon anti matreata Funda

| crissdulcik a răspuns:

Parul creste la fel oricum l-ai prinde sau orice i-ai face happy fundita?big grin