| marinette a întrebat:

E adevarat ca baietilor le place mai mult cand fetele nu sunt machiate?

Răspuns Câştigător
| Elisa a răspuns:

Depinde de felul lor. Fiecare are caracterul lui. Unii spun ca le place ca fetele sa fie machiate deoarece spun ca arata mai bine dar majoritatea spun ca mai bine NU pentru ca sunt mai frumoase naturale.

11 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Da.
Am auzit multi baieti care comenteaza in legatura cu fondul de ten. ziceau de alte fete ca erau date cu fond de ten incat il puteai lua cu speclul de pe fata, intrebau fetele ironic daca sunt date cu fond de ten, si mai multe mistocarii d-astea. Dar concluzia e evidenta: le plac fetele nemachiate.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu ca le place, se spune ca o femeie frumoasa cu adevarat este cea care este frumoasa fara machiaj. funda

| ZEU93 a răspuns:

Da,cel putin mie imi plac mai mult genul asta de fete

| Beastboy a răspuns:

Da.adevarata frumusete trebuie aratata nu ascunsa. uneori fetele care se macheaza vor sa ascunda undele "defecte" ca sa zic asa, sau ca sa fie mai sexy. acum depinde si de ce categorie de baieti vorbesti. parerea mea e ca nu ar trebui sa se exagereze cu machiajul. doar asa. putinwinking

| Alexandru_8107 a răspuns:

Da.Deoarece nu-i convine unui baiat (barbat)sa linga toate vopselele, care sunt foarte toxice.

| alinutzapissy a răspuns:

Gresit.baietilor le plac fetele naturale.pentru unii nu conteaza frumusetea ci sufletultongue.majoritatea baietilor pe care ai cunosc cauta fete care nu isi incarca fata cu tot felul de prosti.cauta naturaleteatongue

| bunnylover537 a răspuns:

Mda, dar cel care chiar tine la tine te place si machiata, si nemachiata, si cu parul nu stiu cum etc. thinking

| GabytzaDoolce a răspuns:

Buna! Eu cred ca sunt baieti carora le place cand o fata este machiata, dar sunt si carora nu le place.Eu cred ca totul tine de aspectul fetei si cum ii sta mai bine:machiata sau nemachiata. funditahee hee?

| eprubetă a răspuns:

Le plac fetele naturale! Cu sanii mari si cu fundul mare! laughing

| Meteora a răspuns:

Da, asa e. cel putin, pentru mine.

| KiTa a răspuns:

Depinde de machiaj! Acum hai sa aratam ca naiba ca i s-a pus iubitului nostru. Nu sunt de acord nici eu, ca fata, sa te dai cu tone de fond de ten, dar credeti-ma, ca daca te dai cu de ajuns si daca il intinzi cum trebuie, nu se poate lua de pe piele asa usor. Machiajul in excess ii dezgusta, dar tenul curat si ingrijit ii atrage. Iar pentru buze, in caz de saruturi, poti alege un ruj mat. Textura nu ii permite sa se ia, dar poti, cu siguranta, sa optezi pentru naturalete. Pentru ochi nu recomand acel fard excesiv intans, ci o culoare neutra pe ploape, subtila. Totul tine de gust.