| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca rimelul iti strica genele? Sau, din contra, le protejeaza?

6 răspunsuri:
| iiirrriiisss a răspuns:

* Rimelul strica genele?

Dupa cum ai observat si tu, uneori genele mai au obiceiul sa cada. Uneori se refac, alteori nu. Pricina caderii genelor este fie o anumita carenta alimentara fie igiena necorespunzatoare.
Rimelul nu dauneaza grav sanatatii daca te demachiezi constiincios, in fiecare seara.
Un alt lucru important pe care trebuie sa-l stii este ca rimelul nu se imprumuta. Odata desfacut, tubul de mascara nu dureaza mai mult de doua-trei luni.
Ca sa eviti introducerea aerului care poate contine bacterii nocive, nu freca periuta de tubul de rimel.

| Notme a răspuns:

Eu una il evit, il pun doar daca e necesar, natural ca e mai bine.

| alexa a răspuns:

Depinde de calitatea produsului...sunt unele rimeluri care. ti provoaca mankrimi mai ales daca sunt expirate...ai mare grija cand alegi un produs cosmetic pentru ca unele sunt de proasta calitate
eu zic ca mai bine eviti rimelul pentru ca dupa ai observat si tu banuiesc ca. ti mai cad genele si nu ced k vrei sa ramai fara
multa bafta

| andreea_8479 a răspuns:

Daca il folosesti ff des sh prea mult da.cred ca depinde sh de calitatea rimelului insa sh de genul de gene pe care le avem
daca sunt fragile at exista intaritor sh pentru elewinking.il poti aplica inainte de mascara sh totul este okwinking

| claudya a răspuns:

Fa un machiaj permanent al genelor si nu vei avea probleme 2-3 saptamani...

| sweet moon a răspuns:

Daca vrei sa nu iti cada genele nu folosi rimel in exces.