| BBEgirl a întrebat:

E bun luciul de buze din gama LUXE de la Avon?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este prea piperat la preț, vezi și gramajul!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Da,e foarte bun [isi merita banii]

| Reiikó a răspuns:

Da..eu una am fost foarte multumita de el deoarece am avut ..Sii zic eu e foarte dragutwinking
Isi merita banii! happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,e destul de frumos si bun.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Te referi la http://www.avon-shop.ro/brosura-avon/luciu-buze-luxe-pi-6352.html? E bunut, pigmentat, matasos, dar e alegerea ta! Mie imi place!;)

| Deniiidk a răspuns:

Mie imi place, e destul de picmentat dar ar grija cum iti alegi nuanta, nu prea sunt ca in catalog!

| TomaTamaraTania a răspuns:

Nu am incercat acel produs dar produsele pentru buze Avon nu-mi plac deloc.

| lungumihai69 a răspuns:

Salut eu tia as da un sfat nu mai folosi LUXE.aici ai ceva natural.
Pune o lingurita de ceara de albine, 1/2 lingurita de unt de cacao si patru lingurite de ulei de migdale dulci intr-un recipient rezistent la caldura. Pentru aroma poti adauga si o lingurita de miere, te sfatuieste eHow.

Ia o oala de aproximativ un litru, pune recipentul cu ingredientele in ea si apoi toarna apa in oala, avand grija sa nu ajunga la produsele folosite.

Prepara-ti crema de fata acasa

Pune oala la foc mic si mesteca incontinuu pana cand se topeste ceara. Ar trebui sa iti ia aproximativ 15-20 de minute.

Dupa ce inlaturi oala de pe foc pune trei sau patru picaturi de vitamina E si intre cinci si zece picaturi de ulei esential.

Toarna amestecul in borcanele foarte mici sau in recipiente goale de luciu de buze si asteapta sa se raceasca.

Asta a fost tot. Acum ai balsam de buze natural si poti fi sigura ca nu contine nimic care sa dauneze sanatatii BAFTA MULTA