| ElenaMaria1 a întrebat:

E bun spirtul pentru cosuri?

40 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Nu prea, mai bine incearca ceai verde preparat dupa reteta de aici: http://www.frumusele.ro/......nul-tau/10 si citeste ce scrie si aici: http://www.frumusele.ro/......evenire/39

| pynnk a răspuns:

Nu pentru ca in general spirtul imbatraneste fata mai bine foloseste lamaie sau zynerit

| T30D0RA a răspuns:

Sa nu incerci asa ceva niciodata! Greseala asta am facut-o si eu si mi-au aparut mai multe cosuri. Poate e bun numai dupa ce iti spargi un cos si dai peste cu spirt. Si repet: nu te da cu spirt pe toata fata! Asculta la mine!

| RosalinaB a răspuns:

Dupa cite stiu arde cosurile, doar ca iti face pielea fetei uscata ()

| ElenaMaria1 explică:

Ce tot atat imi spuenti ce sa fac eu?straight face.eu doar de spirt v-am intrebat.asa nu inseamna ca eu am cosuri sau ceva de genul rolling eyes

| Anda1197 a răspuns (pentru Lɑяisɑ):

Lol! normal ca te ustura! cosul e un fel de rana! este bun de dat dar foarte rar! nu in fiecare zi ci odata pe saptamana...

| 13cris a răspuns (pentru aliceinchains):

Si eu am folosit zinerit dar mi s-a asprit si inrosit piele teribil... depinde foarte mult si de ten

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Nu cred. Eu am avut multe cosuri si puncte negre si singurul tratament care a functionat de la medic a fost pe baza produse naturale din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Recomand aceaste produse, pe mine m-au vindecat de cosuri si puncte negre. Recomand s-a folosit spuma naturala, lotiunea tonica, crema hidratanta si gelul medicinal anti-acnee

| Glogoveanu_Andreea_2001 a răspuns:

Eu am folosit spirt timp de o saptamana si am scapat de cosuri.
V-il recomand chiar daca ustura putin cand este aplicat pe fata, desi da roade.

| GessyNeagu a răspuns:

Pentru mine a funcționat dar folosește o crema hidratanta după pentru a nu usca tenul prea tare.