| Christian333 a întrebat:

E normal ca un baiat sa se epileleze total de la gat in jos?
Feteleor vi se pare mai sexy sau are un avantaj un baiat epilat in fata unuia paros(paros e putin exagerat)?

17 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Nici exagerat de mult par da nici sa fie mai fin decat noilaughingadica ar fi fff ciudatlaughingei reprezinta sexul tare si ar trebui sa se poarte ca atare

dau si eu un exemplu:
eu st in clasa a 7 si la ora de sport baieti vin mai mult in pantaloni scurti si le lucesc f tare picioarele se vede fff ciudat

| AndrogynBeauty a răspuns:

Părerile sunt împărţite. Eu sunt o persoană androgină, de sex masculin, şi mă epilez total. În timp am observat că proporţia femeilor care apreciază un tip epilat este cam de 30%, faţă de cele care preferă un tip păros. Deci cam una din trei. Avantajul e că aceea e mai "cunoscătoare" în arta amorului, poţi face tot felul de chestii, să le spunem "exotice" cu ea, nu se sperie prea uşor de fanteziile care depăşesc aria normalului, hihi, o spun tot din propria experienţă. Deci rămâne la alegerea ta, important e să te simţi tu bine cu corpul tău. E ca la vestimentaţie: oricum te-ai îmbrăca, oricât de ciudat, există oameni cărora le va plăcea, deci... go ahead, be crazy! Succes!

| Mihaela a răspuns:

Din punctul meu de vedere e mai "sexy" cel "paros". laughing

| Parmalat a răspuns:

La subrat si in zonele intime e obligatoriu (parerea mea), pe piept imi place sa imi las parul foarte scurt asa ca idee si pe picioare eu personal ma epilez fiindk imi place mai mult cum se vede, dar pe picioare nu e obligatoriu.
Oricum, natura nu e perfecta toti avem cate ceva de imbunatatit. Sa spui pur si simplu ca "asa te-a lasat Dumnezeu" e o prostie fiindca Dumnezeu nu te-a lasat la perfectiune.
Si in rest e o chestiune de moda - daca vrei sa fii la moda si acceptat in anumite grupuri, ok - te porti in consecinta. Daca nu te intereseaza problema asta - iar ok, te porti cum vrei. Dar sa nu te astepti sa fii acceptat sau admirat peste tot.
P. S.
TOATE fetele cu care am fost mi-au spus ca se simt mai bine in pat langa un barbat care se eplieaza in zonele intime. De restul parului n-am discutat, o singura tipa mi-a spus ca i-ar fi placut sa-mi las parul mai mare pe piept laughing

| Parmalat a răspuns:

@daniel88:
Normal ca nici tu nu poti sa te faci perfect, dar poti sa te imbunatatesti. Daca o luam pe principiul "asa ne-a lasat Dumnezeu" inecepem sa bagam in noi pana facem 150 de kg, nu ne tundem, nu ne barbierim, nu ne spalam etc... fiindca asa ne-a lasat Dumnezeu nu?!
Si da, conteaza foarte mult sa fii inclus in societate si sa nu fii exclus. Poti sa deviezi in unele privinte, poti sa ai niste idei mai deosebite dar pe lucruri considerate tabu sa nu deviezi niciodata fiindca te excluzi singur din societate.
Iar asta cu epilatul incepe sa fie considerata tabu. Nu stiu cum le place fetelor tale, dar fetelor mele de exemplu le place sa fiu epilat si n-am chef sa se fereasca de mine pe motiv ca nu ma ingrijesc.
Vrem sau nu vrem, singuri nu ne putem f***

| Parmalat a răspuns:

Corect, are legatura cu preferintele sexuale ale partenerilor.

| evelynne a răspuns:

Mie mi se pare mai "sexy" un barbat mai paros, asa cum l-a lasat Dumnezeu... cele care ar trebui sa se epileze 'total' sunt femeilehappy

| CybeRAthlete a răspuns:

Ca si baiat nu mi se pare normal sa ma "epilez" total sub gat... in zonele intime, da, e si folositor happy da si bine, e sanitar laughing si la sub-brat e chiar o necesitate (dar nu epilat laughing traiasca gilette mack 3 happy )
dar in rest... nu sustin idei de genul.
bafta

| daniEL88 a răspuns:

Idei nebune, de cand a te epila pe piept inseamna a te ingriji? eu stiu una si buna ca a ingiji inseamna sa te speli nu sa te tunzi pe pipt...is curios ce maimuta va fi ala la batranete cand nu mai are nici chef si nici putere, si nici cine sa il epileze pe el pe piept brate sau cine mai stie pe unde. Normal ca la subrat si in zonele intime te ajuta sa te ingrijesti-cum mai spunea un utilizator insa restul e o absurditatea. Daca esti baiat si vrei sa ti se vada pieptul, si daca intr-adevar ai piept atunci nu ai nevoie sa te epilezi pe piept, ca ti se cunoaste! Ma intreb ca de ce nu o pus Dumnezeu mai mult par pe femeie si tot eu imi dau raspunsul: sa se faca diferenta care e barbat si care nu, care e gingasie si care putere! deci?!?! ...lume plina de nemultumiti in proprile trupuri condusi de mass media si prostie!

| daniEL88 a răspuns:

Deci Parmalat, Dumnezeu nu m-a lasat perfect...deci eu care is creat de el am puterea sa ma fac perfect? ce fel de logica ai in asta? Ce discutam noi aici e o prostie a zilelor de azi, e acceptarea sau nu in grupuri cu idei bolnave/ fac asta ca ceilalti sa nu rada de mine/ asta e moda. Insa ma intreb mai mult decat grupul meu, relatiile mele sexuale de acum, sau parerile prietenilor- conteaza actiunile astea a mele pe viitor, oare ce va gandi sotia mea? peste vreo 15 ani ce blana am pe mine? Parerea mea e ca filmul "Idiocracy" (il recomand pentru cine nu l-a vazut) se adevereste pe zi ce trece- mergem ca prosti unii dupa alti fara sa ne oprima macar un moment sa ne intrebam "Chiar trebuie sa fac asta?".

| daniEL88 a răspuns:

Da parmalat...deci trebuie sa iti dau dreotate tie...eu nu is c***a, am numa o fata si buna, deci nu caut sa fiu pe plac sau sa ma aplaude lumea ca nu imi ajuta cu nimic, si nu imi creste stima de sine ori propriami imagine de is epilat ca un "gay" cum mai aproba cineva si vede realitatea. Deasemeni nu am zis sa fim prosti-neintelepti si sa nu te ingrijesti ceea ce sugerai u prin nespalare sau neingrijire corporala, insa epilatul pe piept este si ramane o influenta strict de preferintele sexuale a partenerilor sau a propriei persoane inspre homoxesualism.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Mie sincer nu imi plac baietii care se epileaza. Adica sa ii pun mana pe brate sau pe piciaore si sa fie mai fina pielea ca a mea?laughing Deci, sincer nu, doar daca e par in exces(si aici ma refer la zona pieptului). Acuma sunt si fete carora le placetongue

| Crisa_7503 a răspuns:

Sincer, prietenul meu are mult par pe picioare si rad mereu de el laughing.
Si mi-a zisca nu e gay sa se epileze.
Deci prefer un baiat cu par...Bine nici sa fie Ca o maimuta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as prefera sa fie epilat, ca na, e mai sexi laughing) Ptr ca sa vede ca ii pasa cum arata si se ingrijeste.
In schimb pe cei parosi nu'i suport laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac barbatii epilati pe abdomen, chiar nu concep ideea sa stau pe abdomenu lui si sa imi intre fire de par prin gura laughing. Nu stiu, asa imi place. Si din moment ce ei vor sa ne epilam total dar nu stiu prin ce chin trecem de ce sa nu aiba si ei de aceias retetawinking.

| kathy89 a răspuns:

Prietenul meu se epileaza...consider ca e ceva normal. nu e neaparat sa faci asta. daca te simti mai bine paros cum sp u atunci ramai asa daca nu epileazate. mie pesonal imi plac baietii care au maaaaare grija de ei bft

| maduka2010 a răspuns:

Mie nu imi plac deloc baietii care se epileaza.Adica,ce sunt? Niste fete cu muschi? Nu mi se pare normal sa se epileze baietii, insa fetele ar trebui.Pacat ca nu o fac toate. Dar nici un baiat paros nu mi-ar placea.Aceia cu putin par sunt char sexy. Categoric l-as vota pe acela care nu se epileaza.big grin