| MarieBGossipGirl a întrebat:

E normal sa ma machiez, desi am 13 ani? (Folosesc crema, fond de ten, pudra, blush, rimel, concealer, creion de ochi (tenuri foarte rar). Nustiu, tata spune ca-i OKAY, si apropo pun atitea pe fata doar pentru ca am cosuri (de-alea mici si multe). Parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Poti folosi insa nu in exces cum folosesti tu.Sunt multe produse care nu le vad rostul.Blush la varsta ta pentru ce? Blush-ul il folosesc doar cand ies intr-un club, sau foarte rar.Este ceva inutil.Concealer de ce? De cat sa cumperi o gramada de prostii ce nu te ajuta cumpara 2 3 ce tin locul tuturor. Ia-ti un fond de ten mai bun(Vichy daca tot ai probleme cu acneele), foloseste o pudra minerala(acelea sunt mai bune, mai din extracte naturale)Crema foloseste una de galbenele ce te ajuta pentru acnee si rimel.Eu cred ca atata e suficient.SI eu ma machez de pe la vreo 12 ani si nu am ascultat de parinti. M-am dat zilnic cu creion de ochi si am 18 ani si nu mai vad bine la departare din cauza creionului de ochi si al rimelului. Daca tot vrei sa arati bine si acum si mai incolo ai grija de ten si de tine.In loc sa dai atatia bani pentru atatea produse ia-ti 2 3 dar bune.Crema de galbenele mi-am luat de la naturisti cu 4 lei(100% naturala, nici nu rezista mult timp)Fond de ten Vichy pentru ten cu probleme, e vreo 60 lei, pudra poti de ex de la Astor Mineral Match si un Rimel.Eu cred ca e suficient.Normal nu ar trebui aplicat nimic la varsta ta, insa daca chiar te simti complexata si nu arati bine, sunt unele ce nu isi iau rostul la ceea ce spui tu.Ai spus ca aplici ca ai cosuri insa blush-ul nu se aplica pentru cosuri, creionul de ochi nici atat.....Incearca prin machiaj sa mai pari totusi putin naturala, mi se pare ca iti incarci fata mult si te imbatranesti prin acest machiaj.Traieste-ti copilaria! Succes! Funda?

34 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Nu o mai criticati! Voi probabil nu stiti cum e sa ai cosuri asa ca nu aveti dreptul sa va luati de ea! Este adevarat ca foloseste cam multe produse, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o speriati si sa-i spuneti ca va arata precum o baba sau alte tampenii! Apropo, daca foloseste crema hidratanta inainte sa se dea cu fond de ten si se demachiaza in fiecare seara este foarte okay!

| MarieBGossipGirl explică (pentru EmaEmax):

Multumesc...dar nu eu folosesc toate produsele enumerate, in fiecare zi folosesc crema, fond de ten, rimel, putina pudra daca e nervoie si atit....multumesc multwinking

| Geoops a răspuns (pentru Geoops):

Scuze pentru greselile gramaticale. Sunt obisnuita sa nu ma uit la tastatura in timp ce scriu. Asa ca uneori imi mai aluneca degetele stramb laughing

| Uza a răspuns:

Offf! Trebuie sa stii sa te machiezi! Daca nu sti...las-o balta! Iti spun din propria experienta, crede-ma! Decat sa dai banii pe toate nimicuriile alea pe care le folosesti mai bine iti cumperi produse pentru ingrijirea fetei, parului si corpului! Nu vad nimic rau in a te da cu rimel si ruj dar celelalte, bleah! Eu cel putin sa nu le mai vad in fata mea ca dau cu ele de pamant, parerea mea!