| Mara570 a întrebat:

E ok sa te razi? Care e metoda mai usoara pentru a îndepărta părul de pe corp? De ce?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată/ femeie care se respectă folosește ceara/ aparat de epilat pe bază de pensete, lama este destinată bărbaților.
Pa, pa.

| Aasdfghj a răspuns:

Da, normal ca este bine. Eu ti-as sugera epilatorul sau/si crema depilatoare. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Eu te indemn sa iti tunzi foarte scurt parul pubian, sa-i dai o forma frumoasa deoarece astfel "pasarica" devine mult mai apetisanta si atractiva.Procedand astfel vei evita iritatiile frecvente precum si imaginea oribila a pielii tip pernita de ace in momentul cand reapar firele tepoase.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ceara/epilator. Niciodata bic.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Masina de tuns, nu taie pielea, nu apar iritatii, economie... laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu recomand ceara la cald + benzi, dupa care sa aplici un balsam/lotiune pentru calmarea pielii (timp de 2 zile, de 2-3 ori pe zi) iar dupa 2 zile crema ta parfumata preferata. Mi se pare cea mai buna si de durata modalitate happy

| kyliejenner a răspuns:

Cu ceara

| hamsterita29 a răspuns:

Cu ceara dureaza cel mai mult si nici nu risti sa te tai sau iriti

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

E ok. Nu iti recomand ceara, pentru ca si matusa mea s-a " ras " cu ceara, si a facut alergie.