| camiitsu a întrebat:

E periculos sa imi dau piercing in buric acasa? cine si.a mai dat acasa?

9 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

NU iti fa piercing singura acasa! Mai ales in jurul buzei unde sunt foarte multi nervi si risti o infectie de n-ai vazut de alea.
TREBUIE sa mergi la salon specializat, unde stii ca sansele sunt MICI sa patesti ceva.
Am si eu pierce in buric, si stiu cum e sa ai grija de el. MARE atentie sa ai. Baftahappy

| Reek54 a răspuns:

Cu ce te avantajeaza porcaria aia?, ai mai pus o intrebare tot in genul si ti s-a spus si acolo ca e periculos, de ce nu incetezi?
Ai abia 14 ani, lasa corpul asa cum e.

| mihaelabr a răspuns:

Normal ca sunt riscuri.Nu cred ca se poate ajunge la ceva foarte grav ( spital ) dar te poti alege cu o infectie urata.Cel mai bine te duci la un salon specializat in asa ceva.

| WR104 a răspuns:

Nu e periculos.
Vecinii tai nu vor avea de suferit.
Succes!

| Elvina a răspuns:

Destul de periculos. Mergi la salon, e mai bine asa, decat sa te infectezi si sa patesti ceva mai rau. Bafta!

| dididedediu a răspuns:

Sa nu iti faci acasa.pentru ca se infecteaza.o colega de clasa si-a facut piercing in buric si i s-a infectat foarte tare..si o doare..eu spun mai bine sa nu-ti faci.ok:*

| Swanda a răspuns:

Sigur ca poate fi...
Sunt multe riscuri pe care ti le asumi daca incerci acasa, eu iti recomand sa te duci la niste specialisti happy `
Fundita happy?

| HighOnMeth a răspuns:

Este periculos deoarece te poti infecta. Un amic si-a facut un piercing in ureche singur si a avut mult de suferit.
Sa nu faci acest lucru.

| Chantall a răspuns:

Cunosc o fata care si-a FACUT, nu care si-a DAT. Si e periculos. Dupa doua saptamani i s-a infectat cu toate ca a facut toate demersurile necesare.