| Anna_9057 a întrebat:

Este adevarat cä dacä îti speli parul cu ceai de musetel ti se deschide parul? As vrea sa'mi räspundeti din proprie experientä, dacä functioneazä sau nu si cum ati procedat? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Satisfaction a răspuns:

Da, este adevarat! Trabuie sa te speli inainte cu sampon ca sa se curete parul si apoi dupa ce te-ai clatit cu apa te mai clatesti o data cu ceai de musetel... faci asta de fiecare data cand te speli pe cap. Ti se va deschide culoarea parului dupa multe spalari asa ca trebuie sa ai rabdare pana vei obtine culoarea dorita!

| SabinaRsT a răspuns:

Eu ma spal pe cap cam de 2-3 ori pe saptamana depinde la cate zile se ingrasa, dupa samponare si clatire imi faceam o olicica cu circa 1, 5l de ceai care contine 4 plicuri de musetel imi calteam cu el parul si apoi mai dadeam cu un jet de apa si dupa 3 luni era vizibila transformarea. E o decolorare naturala si merita. Ti-o recomand.

| Clauditza21 a răspuns:

Ceaiul de musetel intretine parul blond, il face sa para mai sanatos si mai stralucitor, dar nu cred ca il deschide la par.

| Coryyyyy a răspuns:

Daca nu vrei sa te vopsesti, dar iti doresti o noua nuanta a parului, medicul Daniela Busneag iti ofera o solutie naturista. Daca vrei o nuanta mai deschisa, clateste-te cu ceai de musetel, iar daca iti doresti un par mai inchis la culoare, spala-te cu infuzie din frunze de nuc.

| Fanky a răspuns:

Da este adevarat chiar sora mea s-a spalat pentru ca dorea sa revina la plond pentru ca i se inchisese si s-a spalat si pam... par blond dar trebuie sa stai putin cu el in cap