| JetBlueJet a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand te speli mai des pe cap ti se "ingrasa" mai repede parul?
thinking

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este adevarat.

| Pool77 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Eu daca nu ma spal in 2 zile pe par deja e gata...

| Bianka26 a răspuns:

Nu neaparat.Depinde...Daca iti speli parul mai des si il obisnuiesti asa, nu are timp sa se ingrase.
Parul se ''ingrasa '' doar atunci cand il speli mai rar ( o data pe saptamana sau mai mult).
In schimb, iarna se ''ingrasa '' parul in 2-3 zile.

| JustStitch a răspuns:

Da, este adevarat.

| AlphaMisterious a răspuns:

Este complet adevarat.Bine, acum contează si ce fel de par ai. Eu de exemplu m-a spăl de 2 ori pe săptămana si este perfect. Trebuie sa ai un anumit orar ca sa spun asa

| georgianadeea a răspuns:

Nu stiu cat de adevarat este. Eu ma spal din 2 in 2 zile deoarece mi se ingrasa repede si nu imi place cum arata. Am incercat sa ma spal si mai rar dar nu am observat vreo diferenta.

| blaa01 a răspuns:

Depinde de organism..si daca iti inveti parul sa fie spalat zilnic sau la 2 zile se poate ingrasa mai repede

| IoanaIonuca a răspuns:

Da, e adevarat. Spalandu-l mai des, scalpul secreta mai mult sebum si vrea sa-l "protejeze" laughing Pe unele site-uri am citit ca e bine sa te speli, pe altele ca nu. Tu sa te speli cand si cat de des vrei, doar nu o sa stai cu parul nespalat.

| Florentina9210 a răspuns:

Da. Eu il spal o data pe saptamana.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Adevarat! testat si verificat.
Acum il spal saptamanal, ori cand este urgenta, depinde dupa caz.
O zi buna happy