| miiooo a întrebat:

Este adevarat ca daca iti tii parul prins creste mai repede? Eu ma gandesc ca poate nu se mai tocesc varfurile si de aceea... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| yuuki a răspuns:

Nu nu este adevarat.Dn contra ii faci si mai rau. Daca iti poti parul in coada in exces,din cauza elasticului,parul se rupe. Daca ai parul lung,si il tii in coada des, e si mai rau deoarece pe langa faptul ca se rupe, varfurile se tocesc mai repede fiindca se freaca de spate.Parul nu creste decat daca il ingrijesti si folosesti rpoduse speciale. Sper ca te-am ajutat! Bafta happy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat ci superstitie.

| mihaita1 a răspuns:

Da asa e... Poi daca il tii in coada atunci elasticul cu care il prinzi forteaza parul intr-un fel tragand de el dar nu ne dam seama

| IMC90 a răspuns:

Nu este adevarat. Din cate am invatat eu, parul creste dinspre radacina spre varf si nu invers asa incat varfurile nu au nici o treaba cu procesul de crestere.