| karrry9999 a întrebat:

Este adevarat ca placa arde parul? ce as putea folosi sa nu il arda?
funda celui mai bun raspuns si vot tuturor

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Un spray protector, gasesc la prituri foarte bune la magazine de cosmetice sau un fel de umguent tot acolo gasesti. Sau se pot gasi si la farmacie.
Eu pe acesta il folosesc si sunt multumita :
http://www.cerecomand.ro/tag/spray-placa-par/

15 răspunsuri:
| krys1616 a răspuns:

Poti sa o cumperi niste produse speciale pentru par...De exemplu de la top line:http://www.topline.ro/categorii/cosmetice-pentru-par-joico.php sunt produse folosite de la profesionisti.Eu am placa de 1 an jumate si parul meu e destul d ok. Eu Folosesc gama Dove Therapy http://t3.gstatic.com/......tp?/images
si masca:http://t1.gstatic.com/......tp?/images
Sunt foarte multumita de ele, le recomand

| Isabellaღ a răspuns:

Poti folosi produse de la gerovital, este un ser, si se aplica pe parul umed. Poti sa-l cumperi de la farmacie.O sa iti protejeze parul de placa.

| fuckThisLife a răspuns:

Sunt creme,gen sunsilk,sau cum s-o scrie,dar gasesti la magazine de genu ceva care sa-ti placa, este adevarat ca iti arde parul, e ca si cum te-ai da in cap cu fieru de calcatbig grin

| bebelusa_9541 a răspuns:

Da.placa cu timpul arde parul! poti folosi o ceara pentru par pe care o aplici inainte sa indrepti parul cu placa! sau daca nu mergi la farmacie ci intreaba acolo sigur te vor ajuta! Mult succes:*

| PatyKan a răspuns:

Mda, din pacate e adevarat. Mie mi-a zis cineva sa folosesc mereu balsam de par "Placenta" inainte sa mi-l indrept fiindca protejeaza firul de par, dar nu stiu cat e de adevarat. Oricum incearca sa nu folosesti placa foarte des!

| alexanelly a răspuns:

Da este adevarat ca placa arde parul, eu am parul ondulat si iil indrept tot timpul insa folosesc CAMIL professional pentru varfuri inspicate si cel pentru protectie termica din catalog de la Layd's si nu am un fir inspicat ...sau exista produse pentru protectie termica de la SAYOSS sau alte firme de ingrijire a parului. Te duci la orice magazin de cosmetice si intrebi... sper ca tziam fost de folos. pupici

| Cătălinaa12 a răspuns:

Placile obisnuite ard si periclita parul enorm de mult! :-s. Ai putea incerca cu o placa din ceramina. Sunt sigura ca nu arde deoarece o folosesc si nu am avut nicio problema. Fundda?

| Cătălinaa12 a răspuns:

Ceramica *. Scuze!

| andrei234 a răspuns:

Da, este adevarat. Nu-l intinde.

| xBluO a răspuns:

Placa arde parul daca tii prea mult apasat intr.un loc. Dar daca "plimbi" placa uniform nu se intampla nimic.

| w3xuLik a răspuns:

Nu folosi niciodata placa de intins daca parul este umed. Usuca-l cu foehnul, daca nu ai timp sa-l lasi sa se usuce liber (cum ar fi cel mai indicat). De asemenea, in masura in care acest lucru este posibil, nu intinde parul in aceeasi zi in care l-ai spalat, ci in ziua urmatoare - firele se vor electriza mai putin.Pentru a proteja firul de efectele caldurii, foloseste ulei de par special conceput in acest scop si avand efect de protectie termica. Nu aplica prea mult insa, pentru ca ulterior exista riscul ca parul sa arate ca si cum ar fi nespalat.Cel mai bine este ca in prealabil sa aplici un balsam special, care nu se clateste si este special conceput pentru intinderea parului.
Daca nu ai un astfel de produs la indemana, poti folosi si spuma coafanta. Prinde cate o suvita de grosime medie, aplica spuma pornind de la radacina si usuc-o de jos in sus, de preferat cu jetul de aer rece, pentru ca este mai putin agresiv decat cel fierbinte.

| Maria9666 a răspuns:

Cumpara-ti un ser pentru placa, eu mi-am luat de la BES si in toamna face un an de cand il am happy am dat pe el 50 lei

| RuxandraBenMeir a răspuns:

Da este adevarat, dar daca vrei sa ti'l intinzi in contiuare fara sa fie ars cauta in magazine masca de par cu placenta! Inca de la prima spalare ti se va repara parul :d

| zlatadaiana a răspuns:

Poti pune pe ambele parti hartie de copt. se gaseste in orice magazin

| mick_1607 a răspuns:

PLACA arde parul in casul in care il lasi pre mult pe par.
Sugestia mea ar fi sa folosesti inca placa sau sa rogi o prietena sa te ajute in cazul in care nu sti sa folosesti placa.