| Kqzu97 a întrebat:

Este bine daca ma dau cu bigul pe picioare? In cat timp creste si creste gros si negru? Mama spune ca daca ma dau cu bigul fac cea mai mare prostie, pentru.nu sunport aparatul de epilat. Funda

6 răspunsuri:
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai cam din a 2-a a 3-a zi se vad firele daca te faci cu bigul si creste si gors, negru si mai des...nu e cea mai buna solutie incearca cu benzi de ceara daca nu suportzi epilatorulhappy

| αℓγήα ツ a răspuns:

Mda.toate mamele zic asalaughingsi a mea sp la felbig grin
e adevarat ingroasa firul de par il face sa crasca mai repede[in maxim 2 zile il ai inappoistraight face]si`l si ingroasa + ca sta thinking nustu km s zic in ssuslaughingincearca cremele pentru epilare sau cearabig grin

| Kittynika a răspuns:

Mai ce tampenie.nu-i adevarat.Nu creste mai gros si mai negru e doar o impresie.Creste la fel doar ca mai repede.La mine chiar a inceput sa se rareasca si unele fire chiar cresc mai greu in cam o saptamana decy s-a rarit mult.Si nu ii faza depinde de organism.Am citit peste tot, reviste, net...NU CRESTE MAI GROS SI MAI NEGRU SI NICI MAI DES.Nu are cum...ai taiat un fir si ala creste la loc nu 100 de fire.

| SharlenaGeorgiana a răspuns:

Nu este bine.si eu m-am dat si mi-a crescut mai mult si mai descrying. si da, faci cea mai mare prostiestraight face

| winchesters a răspuns:

Pai.intr-adevar daca te da. i cu bigul p picioare iti creste parul foarte repede.asta poate dura in unele cazuri chiar si in 2-3 zile, acum depinde si de pers. Eventual ar fi sa folosesti o crema depilatoare!
PwP!:*

| zuzu_7632 a răspuns:

Dar exista si alte metode precum ar fi crema pentru epilat...asa e, cu bigul creste mai gros si nu creste mai mult cum spun majoritatea persoanelor.deci este o prostie daca te dai cu bigul, plus pentru ca, creste ft repede, in 2 zile se simte. poti folosi o crema ca de ex veet. e putin mai scumpa decat celelalte dar este ft bunawinking