| Denisamarya a întrebat:

Este bine sa tin mereu parul prins?

5 răspunsuri:
| knowitall a răspuns:

Hi, hi, nu.

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna. Da, daca vrei sa iti creasca mai repede, dar trebuie sa iti faci masca pentru par pentru a nu se rupe. Bafta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde cum il prinzi. Daca este prins intr-o coada lejera sau intr-un coc lejer, nu este nicio problema.

Daca il prinzi strans mereu, atunci da, iti va cadea mai mult si este posibil cu varsta sa iti recidiveze linia parului.

| GreenVoid a răspuns:

Nu! Deterioreaza firul de par.

| Bondarel99 a răspuns:

Chiar citisem un articol recent despre o balerina care a fost obligata sa isi tina parul prins foarte strans ani la rand si a chelit in partea din fata destul de urat si nu i-a mai crescut parul, a trebuit sa isi faca transplant de par. Daca nu e foarte strans il poti tine prins cat vrei.