| mellaboth a întrebat:

Este bun de ceva tratamentul cu 2% acid salicilic de la avon?

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Hello! =^.^=
L-a cumparat o prietena si intr-adevar usuca cosurile. Ea a fost multumita, mai ales ca incepusera sa ii apara destule cosuri.Produsele din gama ClearSkin de la Avon isi fac treaba. Eu am avut masca "Blemish Clearing" de tipul "peel off" din gama asta care avea tot 2% AS si ma scapa de cosuri in cel mai scurt timp. Tratamentul se aplica doar pe zona cu probleme, pe cos si nu pe toata fata pentru ca o poate usca avand un nivel ridicat de AS. Il poti cumpara spre testare sa vezi cum iti prieste tie si-n plus e foarte accesibil ca pret, in jur de 10 lei. Din review-urile altora nu vei sti niciodata daca functioneaza deoarece fiecare tip de ten difera. In cel mai rau caz, nu o sa aiba niciun efect asupra cosurilor, dar alt efect nedorit asupra tenului nu o sa aiba.
Paa!

2 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Depinde si de piele. Eu l-am folosit si nu e asa bun. Acum folosesc lotiune tonica de la Nivea si e tare bun.

| Andreea0109 a răspuns:

Nu. Depinde de ten, dar lucruri de la Avon nu prea sunt bune.
Mergi la farmacie si gasesti acolo lucruri la tot felul de preturi si de calitate