| xFaith a întrebat:

Este indicat sa ma dau cu masca exfolianta pentru fata? [ mentionez ca am 17 ani. ] si inca o intrebare : la ce`mi foloseste masca de fata?

Răspuns Câştigător
| Aenoenienanonim a răspuns:

Da,poti sa o folosesti chiar daca ai 17 ani happy Trebuie sa stii ca exfoliantul nu inlocuieste hidratarea zilnica, ci o completeaza. In functie de tipul tau de piele si de produsul exfoliant pe care il alegi, frecventa acestui ritual poate fi zilnica, saptamanala sau chiar in functie de anotimp. In urma procesului de exfoliere, pielea este curatata in profunzime, revitalizata, iar senzatia de dupa este una de prospetime si tonifiere. te pup :*

2 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Trebuie sa iti alegi masca pentru problemele fetei tale, pentru tipul pielii, daca ai pielea sensibila si fina, in nici un caz nu trebuie sa utilizezi masca exfolianta, daca iti pare pielea grasa, si daca simti ca trebuie sa indepartezi celulele moarte, atunci poti sa o folosesti! eu pentru asta folosesc un scrub de la Arnaud e foarte bun, apropo aceste masti sunt recomandatate sa se folosesti numai o data pe saptamana,
sper ca te-am ajutat!
papa

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pai si de ce naiba vrei sa te dai cu masca daca nici macar nu stii la ce foloseste?