| Pantera_Cristi_1988 a întrebat:

Este mai bine daca i-mi pensez mustata il loc sa o iau cu bigu? care este diferenta?

Răspuns Câştigător
| LoriLoL a răspuns:

Niciuna nici alta.in primul rand excludem bicul.in al doilea rand cu penseta firul de par se rupe nu se smulge intotdeauna..deci o sa creasca aiurea.cel mai bine e sa folosesti ceara.creste in 3 sapt

7 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

În primul rând, trebuie să fii nebun să ţi-o pensezi, te-ar durea ca dracu'.
Cel mai bine e cu big-ul, însă doar pentru că eşti băiat, iar tu ai avantajul că îţi permiţi să ai mustaţă şi barbă.
Păi, diferenţa ar fi, lăsând la o parte durerea, că prin ras îţi va creşte mai repede decât prin pensat, deoarece prin ras iei firele doar de la suprafaţă, pe când cu penseta (sau ceara, sau benzile cu ceară, sau epilatorul) le iei cu tot cu rădăcină, deci le ia mai mult timp să crească.
Dar chiar nu văd de ce să-ţi epilezi mustaţa, eşti bărbat, ai luxul de a te rade, aşa că rade-te!

| GreenBubble a răspuns:

Sunt 2 diferente, cu penseta creste ceva mai greu si doarelaughing)

| RandomGirl a răspuns:

Diferenta este, pe langa durere, faptul ca dupa ce ai ras firul de par cu bigul acest creste mai haotic si uneori iti da impresia ca este si mai gros.
Tu, fiind baiat, mi se pare inuman sa iti iei mustata cu penseta laughing pe langa faptul ca doare ca dracu' iti ia si mult timp, rabdare, lacrimi care curg involuntar...
Am folosit si eu o buna perioada de timp ceara, dar dupa o saptamana creste la loc, pe langa efectele negative cum ar fi ca poti face bubite de la ceara, poti sa iti spargi anumite vase de sange fine etc.
Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa iti iei mustata in continuare cu bigul sau ai putea sa iti cumperi un mini epilator pentru parul facial, nu doare atat de tare ca pensatul, dar are acelasi efect.
Numai bine!happy

| xFakeSmilex a răspuns:

Îți recomand benzile depilatoare, sunt cele mai practice si nici nu creste parul atat de des ca si atunci cand folosesti aparatul de ras.

| elenasofia a răspuns:

Eu zic ca e mai bine cu penseta chiar daca e mai dureros nu va creste atat de repede
in schimb cu bigu va creste mai repede si se va indesa ....deci cu penseta e cel mai bine sau poti folosi si benzi
winking

funda?

| Issa20sb a răspuns:

Hmmm happy daca nu ai multa e bine tongue
ca te prine "pastiile cailor"

| Gabitza11 a răspuns:

Daca o pensezi va crese mai greu si e mai bine asa. Daca o iei cu bicu va creste mai repede si mai deasa.