| anonim_4396 a întrebat:

Este OK pentru par sa il tii impletit zilnic intr-o coada in spic?

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu are nimic, chair e bine deoarece o mare parte din par nu va mai fi expus la factori externi si lungimea firului de par se va ingrasa foarte greu, iti spun din proprie experienta, eu tot timpul imi tin parul prins si dupa 4 zile miroase a balsam de par si e foarte curat.

| NoNameJunior a răspuns:

Eu sincer nu l-am ţinut niciodată zilnic prins aşa.Dar nu cred că ar fi ceva grav dacă tu ai încerca.
P.S:dacă o să vină vreun moment în care o să renunţi la coadă, ai grijă căci părul va fi mai ondulat decât credeailaughing.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ba este o problema daca il impletesti zilnic in spic, pentru ca spicul se face foarte strans si astfel firele de par stau toata ziua in tensiune si parul va deveni friabil. Mai trebuie lasat si desprins ( asta e un bun argument contra parului prins. Si e si adevarat )
winkingwinkingwinking

| Smerix a răspuns:

Da,nu e nici o problema.Astfel nu il vei mai avea incurcat si va rezista mai mult(ma refer ca va fi mai curat). Sfatbig grinaca vrei sa mai schimbi cate ceva din look poti coada de spic sa o rasucesti si astfel o sa ai un coc minunat. Funda?:*

| DeutssDee a răspuns:

Daca il tii mereu mereu te va durea scalpul si ti se vor despica firele eu zic ca este bine sa il mai lasi si desprinshappy

| ГЭOPГИ a răspuns:

Da,asa nu vei avea probleme cu el!

| Mmonikka98 a răspuns:

Nu este nicio problema.