| Inocenta510 a întrebat:

Este sau nu este bine sa imi impletesc parul? zicetiiiiiiii-mi. Hai ca-ti dau funda!

16 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

De ce nu? este si la moda

| PinkPanter a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu e prea bine sa tii parul strans mult timp trebuie sa il tii desfacut ca sa respire.
O zi buna!

| kikatsuki a răspuns:

Pai depinde la ce te referi > daca e vorba de estetica doar tu stii si oricum cine te place te place cum esti. daca e vorba de par nu prea e bine pentru el il strangi. poate reusesti sa il impletesti dar nu foarte strans

| Latinmoon a răspuns:

De ce nu?
Eu mi-l impletesc mai mereu ori cand ies pe afara ori imi fac multe codite sa-mi stea mai cret!
Good luck! >big grin

| Inocenta510 explică:

De sanatate ma refer..adica..daca este macar un beneficiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine ca astfel nu se mai incurca parul. funda?

| Madalina123 a răspuns:

Iti creste parul mai repedehappy

| FuckSchool a răspuns:

Da este bine sa ti-l impletesti, asa nu ti se va mai incalci parul.

| cosminaelena99 a răspuns:

Hmm...pai daca ai parul ondulat nu o sa til "deterioreze" (de fapt sa-l schimbe cumva)dar daca ai parul drept ca mine,(sau cum l-am avut de fapt)daca il porti prea des impletit o sa se oduleze si o sa se elctrizeze des, desi daca il porti rar nu se intampla nimic...happy mie imi place sa-l port cateodata impletit la scoala cat si acasa pentru ca nu se incalceste happy sper ca te-am ajutat

| Danyelytha a răspuns:

Da este bine sa ti-l impletesti, asa nu ti se va mai incalci parul. Poate creste mai repede

| Caataa a răspuns:

Da este bine.

| SootheMySoul a răspuns:

Nu este bine pentru. ca il tii strans si se rup firele de par...

| alexalexa2000 a răspuns:

Ăăm. .Salut.Am citit într-un articol că nu este bine să îți prinzi părul în codițe, deoarece părul devine mai puțin rezistent.Da..pentru că îl ții strâns atâtea ore și firele sunt lipite unul de altul, părul tău devine fragil și tern. Uite 3 sfaturi
Sfatul 1:Înainte de-ați împleti părul, pulverizează pe el un spray împotriva electrizării.
Sfatul 2:Nu folosi niciodată elastice de păr care conține și metal! Marginile ascuțite îți pot afecta părul.
Sfatul 3:Lasă-ți părul despletit o dată la două zile. dacă nu îți place cum stă, poți să îl ondulezi sau să îl întinzicu placa. FUndă?

Răspuns utilizator avertizat
| Iulian03 a răspuns:

De ce sa nu fie bine?

| Against a răspuns:

Desigur, mai ales ca acum se poarta, daca mai gasesti si niste impletituri ceva mai sofisticate va fi perfecthappy. Dar si simplu va arata foarte binehappy