| No a întrebat:

Eu am parul drept. Foarte drept. Asa a fost mereu. Fetele tot cred ca ma dau cu placa, dar mereu trebuie sa le reamintesc ca asa e parul meu. Intrebarea este : Cum pot sa-mi prind parul sau sa-i fac ceva ca sa arate mai "special"?

P. S. n-am breton xD

4 răspunsuri:
| andra_9585 a răspuns:

Fetele asteahee hee
Altele ar vrea sa aiba parul drept de aia toate fetele de azi au placa pe care o folosesc zilnic, in fine inteleg ca tie nu ti place ca i drept? prb vrei ceva mai mult volum, pentru asta poti folosi un sampon special.
Sau poti sa ti faci codite impletite, sau sa ti l ondulezi.
Inca ceva... sper ca nu o sa vrei breton, mi am facut si eu si imi pare foarte rau, tot cu el prins stau si dureaza ceva pana creste...

| HepiBăluns a răspuns:

Pai,dupa ce faci baie si ti-l prinzi in coada,parul va deveni un pic ondulat si dupa ce ti-l lasi desprins,are o dunga care separa partea ondulata de partea dreapta

Sauuuu,ti-l ondulezi cu peria (nu chiar ondulat,ti-l umfli un pic de la radacina si de la carare)

Ori te dai cu spuma, dar il vei avea cret, crethee hee

| CookieMonster_2676 a răspuns:

Pentru mai mult volum foloseste o spuma de par,apoi daca vrei sa-l ai ondulat dupa ce l-ai spalat si uscat seara, fa-ti un coc in susul capului, dormi asa cu el si dimineata parul tau va fi ondulat si oarecum v-a capata o forma happy

| Adinutza10 a răspuns:

Eu spun dupa ce faci baie sa ti-l impletesti ud si sa-l tii asa cat timp poti si apoi ti se va increti si mai era o metoda care facea parul sa arate asa dar nu mai stiu care