| CristinaCrisy a întrebat:

Eu am parul pana la umeri si ondulat cu foarte foarte mult volum in el eu mi-l tin prins in coada de cal non-stop dar vreau si eu sa imi spune-ti cum sa mi-l fac ca sa nu mi-l mai tin in coada
pe. s. mie nu imi sta bine cu parul liber pentru ca am prea mult volum

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Indreapta l cu placa sau fa-ti l spic

| BiancaDenisa a răspuns:

Buna draga!
1.iei doua suvite mai groase din fata si le prinzi la spate cu o clama sau cu o fundita draguta.
2.iti prinzi parul intr-o coada apoi incepe sa il sucesti si sa il faci un coc mai "imperfect" sa zic asa iar in fata atasezi o cordeluta draguta.
3.prinzi parul intr-o coada pe o parte si o impletesti mai lejer.
4.iti impletesti parul spic
Cam astea sunt ideile mele, succes daca mai ai nevoie de ajutor trimite un mesaj si te voi ajuta cu placere!

| AlexandraHNY a răspuns:

Ia-ti o crema pentru parul rebel de la elseve [culoarea alba este] iar dupa ce te speli pe cap piaptanate si usucal cu feonu.desi va avea volum se va aseza mai bine... poti folosi de asemenea si un ulei de par de la avon [varianta cu putin verde]. aceasta il va netezi si il va face sa straluceasca...