| razadeluna a întrebat:

Eu nu sunt inca la liceu da am mai auzit de la unele fete care sunt si au uniforme, si ca in unele licee e mai lejer, adica nu te verifica chiar strict cum porti uniforma!? la voi cum e?

Răspuns Câştigător
| Marry:X a răspuns:

Buna.La mine la liceu, e strict sa porti uniforma.Sta profu de serviciul pe scl la poarta si daca vede ca nu ai uniforma te trimite acasa si nu te primeste fara ea. Daca de 3 ori nu o ai, iti scade un punct la purtare.Pa,pa.

5 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Eu n`am uniforma.

| G a răspuns:

Noua ne-a bagat uniforme. laughing se poarta in functie de varsta. cei mici (1-4) o poarta ca n-au tupeu sa incalce regulile, cei medii (5-8) o poarta unii da si unii ba, iar cei mari (9-12) nu. laughing
la noi regula e de minim 3 piese de uniforma, dar majoritatea profilor nu se uita daca o porti sau nu. dar avem si profi mai severi care chiar dau afara de la ora daca n-ai uniforma (sa vezi in pauze ce alergam dupa imprumutat sacouri). laughing

| Piticaaa a răspuns:

Eu o sa am ceva simplu: blugi, ceva alb si cam atat...happyDe aceea mi-am ales liceul acesta: Madgearu Rulz!smug

| Libelle a răspuns:

Uniforme sunt
dar cine le poarta?
au la liceu uniforme oribile, pe care au dat o gramada de bani si material foarte prost.
zici ca sunt de polistieren toate.nu sunt bune de nimic.
asa ca nimeni nu poarta, nimanui nu-i pasa de astabig grin

| RoxanicaAa a răspuns:

Buna. eu n-am uniforma deloc. ne controleaza primele 2-3 saptamana doar la carnetele de note sa le avem cu noitongue