| Sweetllemon a întrebat:

Eu sunt satena si cand stau la soare sa ma bronzez ma fac rosie. Ce as putea sa fac sa ma bronzez?:]

Răspuns Câştigător
| lara7 a răspuns:

Eh...nu asta este problema>crema d soare...ci faptul ca pielea ta nu este obisnuta cu atat de mult soare presiune asupra ei dintr-o data... take slow... dupa o vara in cafre ai stat inchisa in casa nu poti sa iesi afara si sa te prajesti la soare pur si simplu...iti trebuie "antrenament"...iesi pe afara mai des, stai cate putin la soare...si apoi o sa te innegresti.la inceput cu o usoara tenta de rosu, dar trece si vei avea un bronz perfect... da, si cremele de soare sunt f importante, dara asta in cazul in care stai mult la soare...sau in piscina unde nu ai umbra...PS:culoarea parului nu prea conteaza... da, se zice ca "atragem" soarele (si eu sunt satena...adica blond mediu cenusiubig grin m-am informatlaughing), dar nu este neaparat adevarat... Te pup dulce! Bye :*

8 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Daca nu poti sa te duci la soare du-te la un solarthinking
dar ca sa nu te faci rosie la soare poti folosi creme love struck

| NimeniAlta a răspuns:

Iati un ulei pentru bronzat...asa no sa te mai inrosestihappy

| ViVi a răspuns:

Si eu ma inrosesc repede ca am pielea alba si se prinde repede pe mine si eu sunt satena happy
foloseste creme ca sa nu te inrosesti happy

| bonny a răspuns:

Si eu sunt satena si alba dar cred ca mai bine iti iei o crema sau un ulei impotriva arsurilor

| dada18x a răspuns:

Nu face prostia sa mergi la solar! Cumpara o crema cu factor de protectie ridicat. De exemplu Nivea Kids. pentru copii.nu o sa te rosesti. Dupa 3 zile, poti folosi un ulei de plaja, te va ajuta sa te bronzezi uniform!happy

| zuzumic a răspuns:

Daca te inrosesti insemna ca te prajesti ...pentru ca ai o piele prea alba. foloseste intai o crema auto bronzata si date cu multa lotiune de plaja inainte sa stai la soare ...si nu te da cu prosti gen kola ulei de masline daca ai un ten alb .pentru ca nu te protezeaza. cola si uleiul de masline sunt pentru cei ce au pielea mai inchisa la kuloare

| abis a răspuns:

Lotiune de plaja cu factor UV mare (40-50).

| Letytzy@ a răspuns:

Pentru ca sunt deschisa la piele si eu ma fac rosie.Iti poti lua o lotiune autobrozanta dar daca vrei in continuare sa te bronzezi la soare atunci ia-ti ulei pentru bronzat.