| razadeluna a întrebat:

Exista pieptanaturi specifice fetelor "tocilare"? am auzit pe cineva zicand asta, dar nu mi se pare corect...

Răspuns Câştigător
| Alice_2134 a răspuns:

Eu am cararea pe mijloc dar asta nu inseamna ca sunt "tocilara". Tocilarele(sau fetele care invata) pot avea diferite gusturi...cum a zis si @Maddu ele pot avea parul in stilul emowinking.

13 răspunsuri:
| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Eu cred ca cele care poarta carare pe mijloc si 2 cozi in laterale.intelegi tu ce vr sa zic.sunt tocilare laughing

| Ana a răspuns:

Cu cararea pe mijloc laughing nu cred ca exista ceva special pentru tocilare

| mnia a răspuns:

Cred ca asta se trage de la faptul ca majoritatea fetelor care invata foarte bine si sunt considerate tocilare poarta parul impletit sau strans in coada. Nu, nu exista astfel de pieptanaturi, sunt doar impresiile unor anumite persoane care fie sunt invidioase pe asa-zisele tocilare sau pur si simplu nu gasesc un subiect de barfa sau discutie mai bun.

| lemmon a răspuns:

Cred ca dalaughing. cica ar fi aia cu carare pe jumatate, asa am inteles. nu stiu sigur si intr-adevar chiar nu e corect. dar asta e : viata nu e corecta intotdeauna:*

| Anda1197 a răspuns:

Nici mie nu mi se pare corect... cei mai multi spun ca tocilarii poarta parul prins in coada de ponei sau daca nu scurt si drept lipit de cap.TT_TT bietii tocilari!

| Elly213 a răspuns:

Vrei chestiuta.am 10 pe linie is activa la ore si is tunsa in ton cu moda...ma imbrab ca si fetele care iau si 8 si 9.happy
Si faptul ca o persoana e tocilara e doar imaginatia unora.
Gandeste ca pe acea persoana o intereseaza viitorul si de asta invata happy
Sper ca nu te-am plictisit

Bye!

P. Sbig grinaca cumva te coafezi ca o "tocilara" si iti reproseaza cineva da-i o replica happy

| c0cac0la a răspuns:

Betty cea urata. laughing

| Mimii9832 a răspuns:

Nu cine naiba a mai inventat si asta. e o prostie MAREEEEEEEEElaughing)

| supergeniu a răspuns:

De regula doua codite si ochelarilaughing dar nu cred ca e ceva. specific lor. poti sa te imbraci cool ca ii da masa haine si o obliga sa se poarte frumos si sa fie tocilara happy

| Astana a răspuns:

Ca si in binecunoscutul film "not another teen movie", "coada de cal" este cunoscuta ca fiind coafura specifica tocilarelor, timidelor, etc. Insa parul prins in coada poate fi chiar sexy sau elegant, depinzand si de vestimentatie, machiaj, atitudine.

| Maddu a răspuns:

Sa sti ca fiecare se pieptena dupa bunul sau plac si cum crede ca ii sta bine. pot fi fete tocilare si cu parul emo.pentru ca desi le place nu sta in caracterul lor! Te-am pupat...deci nu exista cred eu.

| candyx_5036 a răspuns:

Eu cel putin n-am auzit de asa ceva...
Dar din cate am auzit si vazut pe la scoala mea pieptanaturi specifice fetelor tocilar adica cu carare p mijloc sau ceva de acest gen. Evident ca nu e corec deoarece ii discriminare tongue

| fullmoons a răspuns:

Pai pentru o fata "tocilara" este suficient sa aiba parul "umflat" si cu codite ciufulite. o pereche de ochelari din aia rotunzi si o dantura cam nasoala. Aceste lucruri caracterizeaza o fata "tocilara" sper ca ti-am fost de folos.