| victoria_8973 a întrebat:

Exista si alte metode de a scapa de firele de par de la subrat in afara de epilatie?

7 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Da.pe ungi la subrat cu putina benzina si apoi aprinzi bricheta si arzi firele de par!devil(epilare definitiva!smug)hee hee

| just4fun_8801 a răspuns:

Procesul de epilare reprezinta actiunea de indepartare a parului de pe corp prin mai multe mijloace in scot estetic sau igienic.deci e logic ca alta metoda nu are cum sa existe

Răspuns utilizator avertizat
| nicko a răspuns:

Foloseste crema depilatoare. Eu folosesc "Crema Depilatoare"cu extract de Aloe Vera de la"farmec"tubul este galben mai inchis. O poti gasi in magazinele mari.Eu o iau din CARREFOUR. E fff buna si nici o durere

| urbanghost a răspuns:

Le smulgi cu dintii laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O metodă mult mai eficientă este epilatul cu lumină pulsativă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea.Aici ai mai multe alternative. Epilatul cu ceara, cu aparatul depilator sau cu crema depilatoare. Ultima e cea mai putin dureroasa, dar trebuie sa repeti "operatiunea" cam la 2, 3 zile.Mai ai o solutie, epilarea definitiva, cu laser, care consta in mai multe sedinte, dar te scapa pentru totdeauna de "problema".