| Advvrt a întrebat:

Exista vreo crema sau ceva asemanator pentru par, pentru a-l face mai moale? Parul meu este foarte aspru, ca sa zic asa si nu imi place deloc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa spalare, clateste-ti parul cu apa calduta si otet.
Nu va mirosii dupa ce se usuca, dar iti va face un par lucios si matasos.

| Furnicuta000 a răspuns:

Dupa ce il samponezi aplici o masca din comert (de ex de la Kallos), o lasi 10-15 minute si apoi o clatesti doar cu apa. Dupa ce se usuca parul aplici un ulei sau ser leave-in (gasesti in orice magazin mare), adica pui vreo 2-3 picaturi in palme si apoi incerci sa il intinzi pe tot parul, dar nu prea mult ca apoi se ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce produse folosești? Folosești căldură pentru a îl usca sau stiliza?

| Swae a răspuns:

Foloseste un ulei sau o crema de par pe care o poti aplica imediat dupa baie pe parul umed.

| Paula2018 a răspuns:

Foloseste ulei de par pe lungimea firului de par, nu la radacina. Ajuta mult, cel putin pe mine ma ajuta. Are un miros frumos, il face moale si ii da un aspect placut. Mai poti incerca si balsam, masca. Eu nu prea am rabdare sa stau cu alea pe par mult timp, asa ca am gasit solutia asta mai rapida.

| idkkkkkk a răspuns:

Eu zic sa iti iei un conditioner, te asigur ca dupa ce te speli, parul va fi mai moale si va mirosi frumos!