| C0pilu a întrebat:

Extensiile din par sintetic stralucesc sau au o textura mai dura,se incurca repede? Sau cum sunt? Vreau cateva detalii despre ele si ce site-uri sau companii au extensii bune, chiar daca ele sunt naturale sau sintetice.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o coafură naturală, lasă artificile de "vedete".
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| ஐKatsu a răspuns:

Http://www.extensiiclip.ro/despre-noi.html/ poti da comanda de aici am auzit ca sunt foarte bune, mai ales de la o amica :D si ieftine! si da parul sintetic trebuie ingrijit.
parul sintetic, nu necesita recoafare dupa spalare asa cum necesita parul natural. Iar in cele din urma, culoarea este permanenta, iar gama de culori la par sintetic este foarte variata.

Totusi, perucile din par sintetic sunt mai delicate si au o durata de viata mai scurta fata de cele naturale. De aceea este nevoie de o ingrijire speciala. In cazul in care nu detineti produse dedicate parului sintetic, exista o varianta mai ieftina si mai practica in cazul ingrijirii si spalarii.

Spalarea perucii se face o data de doua ori pe luna, sau atunci cand considerati ca aceasta trebuie curatata. Se umple un vas cu apa rece, sau putin calduta. Se foloseste putin sampon destinat parului sintetic cu un PH neutru. Se vantura prin apa cu sampon. ATENTIE, nu bruscati si agitati prea tare parul, este posibil sa se incurce. Se va lasa la inmuiat cca. 10 min dupa care se va clati intr-o apa curata. La final, folositi balasam special pentru par sintetic. Fibra sintetica are nevoie de balsam pentru a nu se electriza si pentru a se descurca usor. Uscarea se face natural. Se va lasa la uscat peste noapte la temperatura camerei.Nu folositi surse de caldura ( feon, placa, foc).
Cand pieptanati extensiile sau peruca, NU folositi un pieptene des, ci unul foarte rar, o perie antistatica, sau pur si simplu cu degetele mainii.

Mesele, extensiile si perucile din par sintetic nu pot fi ondulate sau indreptate cu placa ( exceptie fac fibrele rezistente termic dar si acelea sunt coafate cu grija)! Exista variante de par drept si par ondulat. Orice sursa de caldura poate fi fatala parului sintetic.

Aceste instructiuni de ingrijire sper sa va fie de mare folos. In primul rand, durata acestor fibre depinde numai de dumneavoastra, si de grija oferita. Daca problema este mai grava, sunteti o persoana activa, iar peruca trebuie purtata zi de zi, recomand achizitionarea a doua peruci. Pentru a putea fi schimbate intre ele si astfel sa fiti sigura ca arata mereu bine!:D

| StarB a răspuns:

Nu iti lua extensii sintetice! Sunt o prostie. Nu merita nici aia 10-20 lei pe care ii dai pe ele. Lucesc foarte rau si se incurca repede plus ca nu sunt prinse bine de clama. Se vad foarte urat plus ca nu poti sa le indrepti/ondulezi/vopsesti. Daca iti iei cu siguranta le vei arunca peste 2 zile maxim. Mai bine ai incerca sa strangi bani sa iti iei extensii naturale de la Bianca Dragusanu sau Loredana Chivu happy Bafta!

| C0pilu explică (pentru StarB):

Merci pentru sfaturi happy