| Mariana_Costin_1999 a întrebat:

Fetele am nevoi de ajutorul vostru.
Am parul trecut de fun.
E foarte lung, il aveam frumos si stralucitor.
Am inceput sa ma vopsesc, si parul meu era tot stralucitor si frumos.
M-am mai vopsit o data la 4 luni.Si parul meu incepu sa piarda din stralucire.
Am inceput sa ma uit la tot felul de tutoriale pe Youtube cu tot felul de masti.
Bine si am facut masca cu zeama de la ceapa.
Am pus cepe la fiert si cu apa aia in care a fiert ceapa am folosit-o ca masca ....parul meu dupa o luna nu mai stralucea, era uscat auu.
Bine acum mi-am luat un ser de la avon.Mi-am schimbat samponul, si balsamul de par.Si folosesc odata pe saptamana seara masaj la nivelul scalpului cu ulei de cocos.
Acum m-am intrebat de la ce o fi fost de la mastile naturale care le-am folosit ori de la vopsitul in exces?
Si inca o intrebare.
Cum sa fac sa ajung la parul ala stralucitor care l-am avut odata?

Răspuns Câştigător
| Dary27 a răspuns:

Cred că mai bine ar fi să nu îl mai dai cu atâta vopsea, mai ales că sigur nu ai fire albe încât să vrei să le acoperi... Vopseaua distruge părul și nu va mai avea vitalitatea de odinioară

4 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

In primul rand invata sa scrii romaneste si lasa parul.
In al doilea rand, mai taie din el da-l dreacu

| Mariana_Costin_1999 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Invata tu sa vorbesti mai frumos!

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mariana_Costin_1999):

Daca vrei sa-l vopsesti încearcă cu praf de henna.
E o planta si ajuta la regenerarea firului de par, nu-l distruge precum o fac vopselele obisnuite.
Eu am incercat si a meritat.
Se gaseste la plafar si e in jur de 14 lei. Găsesti pe YouTube/Google modul de preparare.
Si pentru strălucire(desi nu cred ca o sa-ti placa)da-te dupa fiecare spălare cu otet pe par(fara a spala părul a doua oară dupa asta).

| Constantina34ybo9 a răspuns:

Dacă tot vrei sa-l vopsești, încearcă vopsele naturale, găsești și pe net. De exemplu(ca tot e toamna), poți încerca ceai din frunze de nuc pentru o culoare mai închisă a parului.