| anonim_2270 a întrebat:

Fetele voi ce ceara d par folositi dupa ce va faceti cu placa, ca sa aveti parul drept cat mai mult timp sau sa stea mai drept? >denumire:d< pup dau fundita :*

3 răspunsuri:
| Teodora20 a răspuns:

Buna! Eu personal nu folosesc ceara, pentru ca ingrasa vizibil parul. Poti folosi mai degraba spray-uri care se folosesc inainte sa iti indrepti parul cu placa. il fixeaza, tin umezeala la distanta si ii dau un luciu frumos (si chiar volum unele). dar daca vrei ceva de calitate, pentru un rezultat ok, iti recomand produsele profesionale nu din astea apa de ploaie din supermarket care nu fac decat sa ti-l imbacseasca.

deci, pe incercate, f bune :
-crema de indreptat de la REF - Get it Straight 47 ron
-HIgh Hair de la Wella lotiune (spray) 45-50 ron
-mai una de la Matrix dar nu-mi amintesc cum se cheama (sorry)
-spray de la Osis+ -pentru indreptat
-Got toBe de la Schwarzkopf (dar asta nu se gaseste in Romania si nici nu stiu daca se mai face

din punctul meu de vedere, daca alege una din cele 2 (poate mai bine wella, o sa aiba rezultate exceptionale.
se achizitioneaza din magazinele cu produse profeionale pentru coafura sau de la salon. Sper ca te-am ajutat!

| eu.;] a răspuns:

Eu folosesc Nivea Diamonds Gloss
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de la garnier. inainte de al indrepta.