| Ирина19 a întrebat:

Fetelor, ajutati-ma si pe mine va rog pur si simplu nu mai stiu cum sa imi mai aranjez parul, cum sa mi-l mai fac, am folosit placa de mult timp dar acum as vrea sa fac o pauza pentru ca observ ca prea am intrecut masura, parul meu are volum si la virfuri ii un pic ondulat, de obicei imi las pe spate, sau mil fac kok sau imi impletesc intr-o parte, cum as putea sa mi-l mai aranjez singura, ca deja m-am saturat de aceleasi coafuri in fiecare zi? Mentionez ca ii pina mai jos de umeri si am breton in partea stanga!(am 19 ani)

Va multumesc mult de tot!

5 răspunsuri:
| Babbe a răspuns:

Incearca sa iti prinzi bretonu in sus, si sa iti prinzi parul in coada.
Sau sa tsil faci cu spuma.thinking

| smille_2634 a răspuns:

Nu stiu! Poate ca daca ti-ai lua un ondulator si sa ti`l ondulezi poate...

| gHelena a răspuns:

Buna, Irina. Desi tu te-ai saturat de coc, aceasta este una din coafurile in tendinte acest sezon. De asemenea, buclele si impletiturile sunt recomandate de specialisti. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/coafuri_si_tunsori. Un gand bun, Elena.

| CarmenR a răspuns:

Nu ai neaparata nevoie de placa ca sa faci o coafura frumoasa si trendy care sa te reprezinte. Cum tu esti cea care isi cunoaste cel mai bine forma fetei si tipul de coafura care i se potriveste. Arunca o privire aici http://www.karena.ro/......vorul_rosu sau http://www.karena.ro/......e_in_voga. Te pup

| alexandra_8659 a răspuns:

Un nou sezon, o noua tunsoare! Este adevarat ca nu ne schimbam tunsoarea chiar in fiecare sezon dar totusi, odata cu venirea toamnei ar trebui sa studiem noile tendinte pentru a ne updata stilul tunsorii noastre. Asa ca o scarita adaugata intr-o parte, un breton mic sau mici bucle pot sa ne transforme radical si sa ne puna direct pe harta tendintelor acestei toamne.

Bobul nu a disparut nici acum din tendinte asa ca si anul acesta poti sa iti porti cu mandrie coafura si in acest sezon. Acest tip de coafura poate fi extrem de versatil, dupa caz putand sa optezi pentru varianta eleganta a acestei tunsori sau pentru o varianta mai ravasita in functie de vestimentatie si ocazie.

Parul scurt este de asemenea la mare cautare. Termenul de "pixie" defineste parul foarte scurt ce urmareste fidel forma capului. Ultimul exemplu de celebritati care au optat pentru o asemenea tunsoare este Emma Watson, tocmai ce a ales sa isi taie frumosul par etaland o tunsoare pixie. Parul scurt are tot felul de avantaje, printre acestea se numara faptul ca ii dai parului sansa sa se regenereze, usor de intretinut, poti reveni astfel la culoarea naturala a parului, de mult uitata, intinerire instanta si punere in valoare a trasaturilor fetei.

Bretonul revine iarasi in tendinte si nu intr-un mod discret. Celor mai multe dintre noi, bretonul ofera atitudine si stil. In 2010 se poarta bretonul franjurat asimetric, drept, pe stanga, pe dreapta – pe scurt orice fel de breton. Bretonul vine bine cu orice tip de tunsoare, dar trebuie sa fii foarte atenta daca acest tip de tunsoare se potriveste formei fetei tale. Intotdeauna un breton va arata mult mai bine cand ai fruntea mai lata, ascunzandu-ti in acelasi timp acest mic defect.

In fiecare sezon, tunsorile sunt una dintre cele mai importante componente ale tendintelor pentru ca daca stam sa ne gandim este singurul element pe care il purtam in permanenta. Stilul personal trebuie sa se imbine foarte bine cu tendintele sezonului, pentru a da acel mix perfect intre trend si personalitate, mix care da definitia stilului.

Incearca si tu www.divahair.ro