| MotiAlessia a întrebat:

Fetelor, am o intrebare:de la ce varsta pot purta tocuri? Nu neaparat mari.Pentru cel mai bun raspuns funda si vot.plssssss,,,,aiutooooooo

Răspuns Câştigător
| Ro_3405 a răspuns:

Un studiu facut de. in fine smug ca am citit acum ceva timp pe net ca nu este o varsta pentru purtarea tocurilor cat timp o faci corect, nu coteaza cati ani ai.

6 răspunsuri:
| Shopiaalin a răspuns:

Eu la 14 ani am purtat prima data, acum am 16 si ador tocurile foarte inalte:x dar port in general adidasi,tenisi, sandale
tocurile se poarta la petreceri, inceput/sfarsit de an scolar, cluburi etc.
depinde cati ani ai tu:). si in primul rand daca vrei sa porti tocuri ia-ti mai inalte 10 cm ( pentru mine pare putin) dar pentru tine ar trebui sa fie potrivite.convinge-o pe maicata sa iti ia asa ianlte si umbla cu ele prin casa pana te obisnuiesti, sa umblii incorect pe tocuri arata foarte foarte naspa, am avut un astfel de caz in clasa su toti radeau de ea.
prima mea pereche de pantofi cu toc au avut 7, 8 cm dar acum eu nu as m-ai purta asa tocuri mici:))
in fine fiecare cu parerea lui
deci.de la 13, 14 ani e foarte ok
nu te grabi sa iti iei mai repede, nu are rost crede-ma am fost si eu ca tine! in plus zice lumea pe strada ia uite aia abia e la scoala si ii trebuie tocuri. asa zic fetele mai mari.
opteaza pentru balerini si sandale sau in special pantofi oxford sunt foarte la moda acum am si eu, imi plac foarte mult
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sper ca te-am ajutat.
Saluuuuut:*

| Battery a răspuns:

De la 14 ani, exact dupa ce am intrat la liceu. Eu cred ca dupa 14 ani poti sa porti tocuri. Defap tocuri poti purta si mai devreme de 14 ani dar dupa 14 ani "ti se sta cu tocuri". Parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| 985436982 a răspuns:

Nu prea te pot ajuta, dar cum spune Ro, "nu este o varsta pentru purtarea tocurilor cat timp o faci corect". Colegele mele au purtat tocuri si cand eram in clasa a 6-a, eu. mie nu imi plac. Am fost nevoita sa port la sfarsitul clasei a 8-a, si m-am simtit oribil. Desigur ca nu am avut toc inalt, dar totusi, nu sunt de minelaughing. Poate sunt doar o ciudata care nu suporta tocurile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut fete care au purtat si de la 13 ani tocuri de 7 cm...Asa ca daca te lasa parintii poti purta, dar cel mai bine e de la 14 in sus!

| Inoccente a răspuns:

Daca sunt purtate ocazional, nu e nici-o problema daca incepi de la 14 ani(dar nu atat de mari, mai mici:4-5 cm si comode). Daca sunt purtate cu regularitate,cel mai bine ar fi, indiferent de marimea acestora si de cat sunt de comode, dupa 18 ani. Daca nu mai porti tocuri incepand de acum,nu vei avea nici-o problema,stai linistita. Eu zic ca nu-i nimic grav,dar totusi sunt de parere ca nu trebuie sa porti chiar in fiecare zi,ci doar la ocazii! Daca vei purta mai putin decat porti acum, sigur nu vei avea probleme, incearca putin cite putin sa reduci din purtat!