| kkourtney a întrebat:

Fetelor, breton drept, pe o parte sau fara breton? Care ar fi dupa parerea voastra avantajele si dezanvantajele fiecaruia?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, depinde de felul tau, adica cum e fizicul tau..ca mai este o chestie: daca tu vara iti faci breton (oricare ar fi el), daca tu te bronzezi, te mai inchizi putin la culoare si bretonul iti intuneca si mai mult fata, plus ca vara asta o s afie foarte torida si o sa mori de cald, plus daca ai fruntea mai lata iti va sta foarte bine dar, sfatul meu, mai bine lasa-te asahappy
E alegerea ta. Pa Pa!

8 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Depinde de fata. Daca fruntea e mare sau nu.
Daca fruntea e mica mica eu zic fara breton deoarece nu este necesar si este si cald.
In caz ca doresti breton, eu zic cel pe o parte deoarece afara e cald si fruntea traspira.
Hmm. avantaje:
Bretonu drept scoate in evidenta conturu fetei si gingasia sa.
Bretonu pe o parte scoate in evidenta fruntea, barbia, sparncenele si ochii.etc
Fara breton scoate in evidenta toata fata.

| creata13 a răspuns:

Daca ai fata ovala, bretonul drept s-ar potrivi cel mai bine, deoarece mai ia din lungimea fetzei. Daca ai fata rotunda as zice fara breton sau daca vrei neaparat as opta pentru cel intr-o parte.Te pup:Xkiss

| Y0nut7 a răspuns:

Fara breton, e clad

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu forma fetei patrata asa ca aleg breton pe o parte ca ma avantajeaza foarte mult.

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Depinde ce fel de fata ai. Daca ai fruntea mai mare, iti va sta super, daca nu... De preferat sa nu iti faci breton. O sa fi mereu cu mana in par si o sa mori de cald cu parul pe fata. O sa fi dependenta de clame de parlaughing Fara breton e mult mai bine. Nu exista dezavantaje fara breton. Avantaje? Pai, o sa ai fruntea libera, si nu o sa fi cu mana prin par, toata ziua.

Bafta!

| oo4099 a răspuns:

Eu prefer bretonul drept chiar daca am fruntea ingusta, deoarece imi place foarte mult cum ma prinde.Dezavantajul acestuia este ca trebuie tuns la 2-3 saptamani.Un alt dezavantaj este indreptarea cu placa(tin sa precizez ca am parul cret).La mine este oricum necesara.
De obiceu dupa ce imi creste bretonul il las pe o parte pana la urmatoarea vizita la salon.
Fara breton...nu prea ma atrage varianta, deoarece nu am avut breton pana acum 1 an si imi place foarte mult schimbarea.
Un

| XSecretLov3X a răspuns:

Eu zic ca fara breton este fff cald, am si eu breton iar acum vreau sa il prind ca nu-l mai suport delooc, si plus de asta daca il ai scurt nu se vede bine, iar daca il ai mai lung iti intra in ochi...acum este decizia ta :*. fundita?

| onlychangeforlove a răspuns:

Pai..bretonul drept incearca sa ascunda o frunte mai lata, cel pe o parte se potriveste cam la orice tip de fizionomie insa merge doar la cateva tunsori..acum vara..cred ca toate fetele isi prind bretonul deoarece este foarte cald..eu am avut breton pe o parte insa mi-a crescut si nu m-am dus sa il,, refac,,.