| AnonimusGirl a întrebat:

Fetelor: Cand va duceti la epilat cu ceara la coafor... in cat timp va creste parul? Mie dupa o saptamana mi se vede si incepe sa ma enerveze. Ma gandesc sa incep cu lama... Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| AnonimusGirl explică:

Si in cat timp iti creste? mersi pentru raspuns happy

| Michaelis a răspuns (pentru AnonimusGirl):

In vreo 2 saptamani.

| Michaelis a răspuns:

Sa nu-ti faci cu lama, eu folosesc elmiplant crema depilatoare si este super simplu il aplici sub dus si zice sa indepartezi parul si se duce usor cand dai un pic cu mana si nici nu simti nimic si nici nu-i scump, iti face si o piele fina si catifelata, si daca iei din asta ia pentru pilele sensibila.
Sper ca te-am ajutat. happy

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns:

Sa nu faci greseala de a te epila cu lama-- iti creste foarte repede, plus ca firul de par devine aspru si greu de smuls apoi cu ceara.Eu ma mai facem cu ceara de la coafor- acum doar cu epilatorul si nu crestea atat de repede ma tinea vreo 2-3 sapt. sa zic...

| Ooarecare a răspuns:

Eu folosesc lama si chiar am niste picioare fine si super ok.

| dragutzakiss99 a răspuns:

Pai eu folosec o crema deilatoare farmec si e foate buna nu iti creste parul rapid si iti face o fiel catifelata