| UndergroundFolklore a întrebat:

Fetelor,care e colectia voastra de make-up?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aia de pe al doilea raft de sus, din dulapul de la baie. Sigur, aia e a mea!

| UndergroundFolklore explică (pentru ardnaxur1961):

Si,ce produse folosesti? Ce marca? Ce produs iti place mai mult? laughing

| Bubutita a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca am destul de mult.
Pai pentru fata am aceste fonduri de ten:
Revlon-colorstay..maybelline fit, astor, bb cream garnier, vichy-dermablend, chanel vitalumiere aqua, l'oreal-perfect match, clinique, too faced, ysl si cam atat
Am multe corectoare deschise pentru a ilumina fata de la mai mult branduri, mai ieftine, dar si mai scumpe
Am mult blushuri de la benefit si bronzere de la too faced.

Pentru ochi am o groaza si pentru buze la fel.laughing
Tu?:*pup

| Fragile a răspuns:

Am doar câteva necesare,şi anume: fond de ten,mascara,pudră, contur lichid, creion de sprâncene, creion de ochi, ruj şi fard de pleoape alb sidefat.

| positivity a răspuns:

Nu am prea multe produse make-up, pentru că nu e genul meu să le folosesc.
Însă să vedem ce găsesc: am un fond de ten deschis la culoare, o pudră și un blush. Am două creioane dermatografe, unul negru și unul alb. În plus, mai am două palete de culori (majoritatea culorilor sunt nuanțe de maro). În plus, mai am un corector și câteva rujuri de o culoare mai naturală. Am și două mascara, unul rezistent la apă și unul normal.
Însă, majoritatea nu le-am folosit aproape deloc!

| OoBunnyoO a răspuns:

Crema de fata, fond de ten, mascara, blush si lipstick.

| Enki a răspuns:

Vrei sa fiu sincera? am 13 ani si nu ma machiez deloc.stiu ca vei rade de mine sau mai stiu eu ce dar asta e adevarul.nu imi place sa ma machiez

| UndergroundFolklore explică (pentru Enki):

E foarte bine, nici sa nu te machiezi pana la 16 ani cel putin.Acum esti tanara si ai o frumusete naturala, nu-ti trebuie cosmetice.
Ai grija de tine.

| Enki a răspuns (pentru UndergroundFolklore):

Pai multumesc ca nu ai ras sau altceva. oricum nu am de gand sa ma machiez de pe acuma.o seara placuta!

| justroro a răspuns:

Eu n-am mare lucru.Doar chestii de baza sa zicem.pentru fata sa zic am un fond de ten, un corector, pudra si un blush.Pentru ochi am doua paletute de farduri(una cu nuante mai naturale si mate si un cu nuante mai intense, sidefate), un mascara, un creion de ochi negru si unul maro.Pentru buze am cateva rujuri(atat nuante naturale, cat si in nuante mai puternice), 2 glosuri si un lipbalm.La astea se adauga si pensulele, una de blush/pudra si 2 pentru fardul de pleoape.Demachiantul(+discurile demachiante) nu stiu daca intra la 'colectia de make-up' dar il scriu pentru ca e obligatoriu happy.

| UndergroundFolklore explică (pentru justroro):

Foarte frumos.Si intr-adevar e important sa te demachiezi in fiecare seara, obligatoriu as spune eu.
Sa ai o seara perfecta.happy

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Rujuri, luciu de buze, fond de ten, pudra, corector, blush, mascara, 2 paletute de farduri pentru ochi, un creion de ochi negru si unul albastru si demachiantul.
Pa-pa :*