| bby_2768 a întrebat:

Fetelor. care folositi crema de la karaver golden bleach plz spuneti-mi si mie instructiunile de utilizare ca nu mai gasesc hartiuta aceea une erau scrise plz:* fundita pentru cine ma ajuta :*kissessss

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu o folosesc și sunt mulțumită de ea. Nu se aplică pe piele în perioada menstrei, irită.
Uite ce scrie pe instrucțiuni:
1. Spălați cu apă rece și săpun locul pe care doriți să-l decolorați și apoi uscați-l bine.
2. Ca să pregătiți amestecul, puneți pe suportul ajutător:
a) cu partea mică rotundă a spatulei măsurați până la semn o doză de praf accelerator din tubul mic, iar
b) cu partea mare a spatulei măsurați tot până la semn o doză de cremă GOLDEN BLEACH.
3. Amestecați bine cele două componente (cremă-accelerator) și întindeți cu ajutor spatulei amestecul format pe locul pe care doriți să-l decolorați, având grijă să fie foarte bine acoperite firele de păr.
4. Lăsați amestecul să acționeze timp de 15 minute, după care îndepărtați-l cu ajutorul spatulei și spălați bine zona cu apă rece.
Pentru o decolorare mai accentuată se poate repeta operațiunea.
Pa, pa.