| Girlll a întrebat:

Fetelor, ce machiajuri aveti? cate? ce culori/culoare? marca? CINE FACE O LISTA COMPLETA FUNDA+VOT, la restul vot! thx :*

8 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Gloss de la NIVEA,fond te ten (pe care nu-l folosesc foarte des) de la MAYBELLINE NEW YORK,luciu de buze de la RUBY ROSE,rimel de la MATBELLINE NEW YORK, ruj de la color trend, creion negru de la ADAbatting eyelashes atat

| GabrielaSandica a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa ti spun ce machiajuri am eu? laughing)
Am depozit Avon acasa.
Iti zic doar gamele pe scurt:
Fonduri de ten- rezistente la transfer
- cu consistenta usoara
-matifiante
-cu minerale
Perle- bronzante
-iluminatoare
Creioane de ochisickcu gel pe toate culorile
-cu sclipici pe toate culorile
Rimeluri: - pentru gene alungite
-pentru gene arcuite
-pentru a rezista la transfer
-incolore/sprancene
pentru volum
-pentru culoare intensa a genelor
Pudracall meompacta
-translucida
Baza de machiaj
Creme de zi +noapte simple
Creme de zi +noapte cu SPF20
Creme de zi +noapte cu minerale
Creme de corp cu minerale:-iluminatoare
-regenerare
Ulei de corp- cu stralucire delicata
-pentru hidratare
Creme bronzante: medii
delicate
Glosuri: -pentru volum
-simple
-transparente
-cu gust de vanilie
Rujuri: afrodiziace
-intense pentru culoare
-cu hidratare, panglica
Parfumuri- toate categoriile florale

Toate produsele de mai sus sunt din SuperBrandul AVON!

Gabriela Sandica
Senior coordonator si Ambasador Avon

| Kerli a răspuns:

Imi plac cele de la e.l.f. si ruby rose
pensule de la e.l.f.
farduri pentru ochi de la ruby rose
rimel si creion dermatograf (nu stiu ce marca, pur si simplu cumparate de la magazin)
rujuri si oje de la farmec

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu obisnuiesc sa imi cumpar foarte multe farduri pentru ca nu mereu ma makez. cel mai des in timpul scolii.
prefer sa imi cumpar strictul necesar si daca mai am nevoie mai imi iau. decat sa cumpar multe si ori expira ori nu le folosesc.
sunt bune cele de la ruby rose. nu este o firma cunoscuta insa nu sunt scumpe si sunt bune. cel putin mie imi plac.
rujirile, rimelurile le iau de la avon, oriflame.
culorile thinking pei gri, albastru, roz, mov etc etc. multe imi plac. depinde si cu ce ma imbrac.
folosesc si dermatograf. mai ales pe sus imi place sa ma dau :X

| Rosaria a răspuns:

Eu nu prea port machiaj dar am foarte multe produse in trusa oricum. Am mai multe luciuri de buze de la Nivea, Blanchette B., Avon si unul de la Oriflame, si, desigur, preferatul meu, Luciu plus sclipici 2 in 1 de la Bao Li Si, in principal culori deschise cu care imi sta bine, dar am si un Ruby Rose aproape negru. Mascara de la Blanchette B., negru, si unul albastru de la Avon, farduri de pleoape pe nuante de argintiu de la Bao Li Si, o trusa cu toate culorile de la Ruby Rose, si nu folosesc deloc fard de obraz sau fond de ten. Creme iarasi nu folosesc, numai un demachiant pentru rarele ocazii in care ma machiez si solutie tonica Lara, hidroalcoolica, pentru curatirea zilnica a tenului. Cam asta e tot ce contine trusa mea.

| BiaSiAtat a răspuns:

Farduri.Se spune farduri.Invatagramatica copilo!

| corina_1184 a răspuns:

Sunt foarte bune cele de la Oriflame, sunt nuante foarte asemanatoare cu cele din catalog, sunt ieftine si tin destul de multwinking (sunt coordonator si stiu aproape toate produsele)

| Girlll explică:

Daca te-ai referit la mine BybyX stiu deje sa vorbesc gramaticala, daca te-ai referit la celelalte fete si ele stiu! Cand tu vei stii sa lasi spatiu intre cuvinte, atunci o sa fiu si noi experte in gramatica!