| Americana a întrebat:

Fetelor, ce ziceti? E prea mult daca ma machiez in fiecare zi la scoala? Numai la ochi putin si pe buze...happysunt clasa a 9a

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Daca nu iesi prea mult in evidenta cu nu stiu ce culori sau prea mult negru e ok happy

12 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Daca e un machiaj natural, care te evidentiaza merge.
Dar sa nu-ti incarci tenul cu fond de ten sau pudra, ca vei arata prea matura, si nu e cazul.
Bafta!happy

| chibiusa a răspuns:

Ti-as sugera sa folosesti doar putin creion si un fard de culoare sidefata si pe buze cel mult un gloss.
nu stiu, dar esti inca mica si daca acum nu arati bine in mod natural...

| krys1616 a răspuns:

Nu e prea mult crede'ma
Eu am 14 ani si ma machiez in fiecare zi,daca ies undeva laughing
Stai linistita :*,un rimel, creion, gloss nu stricabatting eyelashes
Fundita?

| Lovemebabybee a răspuns:

Duamnee laughing Nu e deloc mult, eu mas da cu de toate.Sunt p a 7 si ma dau cu rimel, ruj, fard de pleoape happy. Funda?

| carminaburana43 a răspuns:

Daca e discret de tot si iti face placere poti.Eu deja in clasa 7 m-am fardat un pic la ochi caci vroiam cu orice pret sa plac la cineva.Si in viziunea mea atita a lipsit sa plac.Cind colo deja stiu ca doar trebuia sa fiu pe vremea aceea mai deschisa si mai naturala sa plac nu farduri imi lipseau ci un comportament mai degajat si mai natural si mai firesc.

| BAIATUL110 a răspuns:

Atata timp cat machiajul e cat mai natural :-J Poti sa o faci! happy

| fuckThisLife a răspuns:

Logic ca nu e mult, eu intr-a noua nu veneam la scoala fara machiaj laughing

| Căpşunnă a răspuns:

Buna! eu trec a 8a si ma machiez dar nu ca toate pitiponcele cu putin anticearcan sau pudra, putin tus si un strugurel sa-mi hidratez buzelewinking
Eu in clasa a 7 ma machiam asa ca in clasa 9a este ceva normal pentru ori ce fata care se respecta un pic. Daca nu te simti tu bine cu machiaj te poti da cu o crema, rimel sau putin culoare la ochi.Eu am colege in clasa care se fac intr-un hal...foarte mult!

| chelie91ptm a răspuns:

Nu

| Ruxuletz a răspuns:

Depinde cat de strident te machezi. Parerea mea e daca ai un ten frumos sa nu te machezi. Nu are rost. Tot frumusetea naturala e mai frumoasawinking

| Dyanita a răspuns:

Nuuu este foarte ok trebuie sa te machiezi mereu indiferent daca cu un fond de ten sau cu un rimel

| supergirly22 a răspuns:

NUU! NORMAL CA NU! in clasa a 9 a poti merge la scoala machiata si cu fond de ten si tus si rimel si roj si etc adic acu machiaj complet big grin