| Elly7890 a întrebat:

Fetelor credeti ca sutienele cu sarma si push up sunt mai bune decat cele de bumbac fara sarma si push up? pentru ca la mine sutienele cu sarma si push up li se desprinde sarma sau se face foarte mototolit buretelul si parca nu sunt prea sanatoase!

Răspuns Câştigător
| miLX a răspuns:

Sutienele cu push up si sarma nu sunt recomandate de specialisti.Sutienele cu push up exercita o presiune asupra sanilor care poate duce la anumite complicatii.Este indicat sa iti scoti sarma din sutiene sau sa optezi pentru sutiene care nu au.Ai dreptate nu sunt foarte sanatoase.Crede-ma poate duce si la cancer aceste tipuri de sutiene(folosite prea des). Opteaza pentru bustiere sau cere sfaturi de la profesionisti... Pupici

| Elly7890 explică (pentru miLX):

Pai cred ca ai dreptate si am realizat ca nu sunt bune lasa si urme si iar am ajuns la vorba mamei ca mai bine sutiene fara sarma sunt mai ok.ms de raspunshappy

3 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Sutienele cu push-up sau sarme le folosesti atunci cand vrei sa au un decolteu generos deoarece iti maresc buctul cu un numar, poate chiar 2. In schimb, daca iesi la plimbare, alergat sau faci alte activitati iti recomand un sutien comod, fara sarme, de preferat o bustiera, Te pup!

| Elly7890 explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Am realizat si eu acum asta, mersi de raspuns!