| emotivegirl a întrebat:

Fetelor cum preferati unghiile lungi sau scurte? Ce stil de manichiura e cel mai"trendy". Si ce culori de oja pot folosi pentru unghiile scurte?

14 răspunsuri:
| Roxy_4036 a răspuns:

Unghiile scurte sunt cele mai frumoase si cele mai igienice happy nu trebuie neaparat sa fie un tip de manichiura.iti poti face diferite culori, mie imi place rosul, movul, negrul, maroul...

| RsDeea a răspuns:

Eu le prefer lungi. Eu as folosi pentru unghiile scurte negru, transparent, roz deschis mat si roz bombon(dar mai putin).

| Biia a răspuns:

Eu le prefer pe cele lungi patrate.Si ca si culori, am aceleasi preferinte si pentru cele scurte:rozul deschis, portocaliul, albul, manichiura frantuzeask cu diferse modele big grintongue
Take care!>big grin

| xSoaked a răspuns:

Mie imi plac unghiile scurte... foarte scurte big grin Mi se par mai finute smug Si imi place sa mi le dau cu oja gri inchis-argintiu, neagra, galbena-aurie, cu glitter si albastra big grin

| DarkChocolatte a răspuns:

Eu prefer unghiile scurte pana la o anumita varsta, dupa aceia poti sa ti le faci dupa placu inimii ( pana la 12 ani scurte). Iar intrebarea cu oja... ce culoare iti place tie aia iti va veni bine, doar sa se potriveasca cat de cat cu tinuta, imbracamintea

| BruneTTe a răspuns:

Lungi :x dar nu foarte lungi, si nu false;))

http://www.youtube.com/user/julieg713 aici gasesti multe tutoriale cu "pictatul" unghiilor;))

| IrinaAndreea a răspuns:

Unghiile lungi sunt preferatele mele. La unghiile scurte merg culori mai deschise, pentru a mari optic, dar asta depinde si daca vrei tu sa para mai mari, daca nu merge orice culoare. Mie imi place sa ma dau vara cu anumite culori mai turbate, gen turcoaz silly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac unghiile de lungime medie.Stilul care-mi place cel mai mult, e manichiura frantuzeasca, care e mereu in tendinte.Indiferent cat de scurte ai unghiile, poti folosi ce culori de oja vrei, dar cele mai potrivite ar fi nuantele deschise de roz, gen: http://www.mobilenailsuk.co.uk/mobile%20manicure.jpg http://amelie.ro/wp-content/uploads/2009/03/nail_polish_drop1.jpg.

| Alle_1389 a răspuns:

Turcoazul e cel mai in voga, si in materie de haine, si pe unghii
Sunt foarte frumoase unghiile scurte si colorate.
albastru, rosu, roz.
http://www.divahair.ro/......entru_vara

| riana36blue a răspuns:

Cele mai frumoase sunt unghiile scurte si ingrijite, cat despre oja, cea mai indicata este culoarea alb sau incolor.

| lavynika a răspuns:

Mie imi plac lungi, dar nu excesiv de lungi.Manechiura cea mai trendy este cea cu unghia patrata, iar frenchul este ceva clasic care se va purta intotdeauna.

| laurika_3432 a răspuns:

Cum spunea si roxy sunt mai igienice ungiile scurte si acum depinde de preferintele tale pentru culorile ojibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai tari unghii sunt cele de vreo 7 mm. Poti sa dai partea de sus cu o linie alba, apoi dai unghia cu lac transpaent ca sa-i dea stralucire. tadam!