| floricica55 a întrebat:

Fetelor, cum rezistati iarna, pe sezon rece? Folositi tehnica layeringului ca sa nu va fie frig? Sau ce tehnici aveti pentru a evita frigul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a inventat paltonul si hainele groase de iarna cu sute de ani in urma si inca sunt folosite cu succes, fara sa te imbraci cu 10 tricouri sau plovere, ca nu face sens.
Oamenii saraci se imbraca cu tot ce au prin sifonier, pentru ca nu-si permit un palton de iarna.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Lana.
Lenjerie din lana merinos https://merino-shop.ro/ro/3-merino-femei#/categorii-tricouri_maiouri
Pulovere cu continut de lana
Palton sau haina cu min 40% lana
Esarfa de casmir sau fular de lana.
Incaltaminte din piele, nu inlocuitor.

Bula
| Bula a răspuns:

- Mancare taditionala, sanatoasa de iarna ("porcarii") si
- Imbracare calda (dar usoara).