| butterfly11 a întrebat:

Fetelor, in ce consta pregatirea/aranjarea voastra de dimineata si cat timp dureaza? Funda

Răspuns Câştigător
| Blueberry10 a răspuns:

Poi. de dimineata fac dus, ma spal pe dinti, ma dau cu creme ( de fata si de corp) si dupa ma dau cu fond de ten sau pudra, cu blush, rimel, creion sau tus, fard si gloss. Asta dureaza cam 30 de minute, iar sa-mi fac parul cam 40 deci cam o ora si-un sfert. Cam asahappy

3 răspunsuri:
| viseaza a răspuns:

buna.
pregatirea mea.
pei [ pe langa spalat pe fata cu o solutie de cosuri si spalat pe dintichatterbox]
dupa ma dau cu rimel
fond de ten
si putin ruj culoare pieli sau glos
si dupa imi indrept parul sau il prind intr. oc coada sus.
doar indtrepatu parului dureasa 40 de min.
si restul vreo 10-15
deci ma scol oricum cu o ora mai devremelaughing

| IoanaAlina a răspuns:

Poi thinking
Eu ma spal in primul rand laughing, ma pieptam, in prind parul.Depinde daca plec undeva de dimineata stau in oglinda imi fac parul, ma machiez chatterbox, dar daca e o dimineata obisnuita imi ia 10 minute.

| DeEeA_2049 a răspuns:

1.Ma spal pe fata si pe dinti
2.Ma dau cu apa termala
3.Ma pieptan
4.Imi indrept parul
5.Imi fac genele cu clestele apoi ma dau cu rimel
6.Gloss
7.Imi aranjez iar parul laughing
8.Ma imbrac
Imi ia vreo 20-30 min laughing) Si daca e una din acele zile in care incerc sa imi fac parul sa stea macar in doar 3 directii... o ora laughing))