| azziza21 a întrebat:

Fetelor, in sept merg la o nunta "de fite"as putea spune. Vreau si eu o rochie sexy si interesanta.Am 1, 76, am solduri si nu prea gasesc un model care sa imi placa si sa ma avantajeze. Voi ce stiti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanii mari? Ca daca ii ai mari sau destul de mari sa zic asa, poti alege rochiile acealea cum is maieuriile baby doll daca sti ce spun...si asa dupa gat, decoltata, o culoare placuta, o pereche de sandale aurii, argintii:X. Si gataa!happy

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nimeni nu poate sti mai bine ca tine ce te avantajeaza...Fiecare femeie stie ce defecte are...caci toate avem cate ceva de ascuns...fie ele si "perfecte"! Asa ca, incearca din garderoba ta rochitele care le ai si vezi cam ce model te avantajeaza...si cauta in magazin o rochita de ocazie pentru varsta ta...cu culori pastel...doar esti tanara...niste accesorii adecvate... dar nu prea multe...si incearca sa nu fi prea stralucitoare! 1...Totul trebuie sa fie cu bun gust!
Daca ti-as sugera un anumit model, sigur ca nu ti s-ar potrivi...pentru ca o rochie trebuie probata...Asa ca,,, succes la cumparaturi...si nu cauta lucruri scumpe...sunt magazine pentru tineret cu preturi accesibile si cu produse dragute!"Fitzele" le au cei cu bani...si de multe ori fitzosii nu se imbraca cu ce le sta bine...ci cu ce se poarta...la modul exagerat...Trebuie sa-ti placa tie in primul rand ceea ce imbraci si apoi celorlalti!

| amalyutza a răspuns:

Incearca o rochita care sa fie mai scurta si creata jos.sau cu putin elastic si pe urma larguta pe solduri.asa cum se poarta acum.roz.alba.neagra ar fi super. poate gasesti ceva model pentru a-ti putea pune o curelusa in talie.asortata cu pantofiori sau sandalutetongue... sper sa gasesti cv care sa iti placa si sa fi comoda.si distractie placuta \dancing:*:p

| pam_pam a răspuns:

Intra aici. ---> http://www.divahair.ro/......silueta_ta In mare parte, iti faci o idee. Incearca sa nu fii foarte stralucitoare, chiar daca e nunta. Pe acelasi site, poti cauta despre tinute de ocazii; Eu am intrat la design vestimentar, si dintre toate siteurile cu sfaturi din moda, acesta e cel mai pe gustul meu. Nu vreua sa ma laud, dar de obicei sunt admirata pentru tinutele mele, si de zi/seara, si de ocazie. Multa bafta!

| caramelitamisiauitatparola a răspuns:

Alyss, de ce neaparat sandale aurii sau argintii? poate sa imbrace sandale colorate, fara print, daca rochia are print (floricele, buline, chestii) sau poate sa isi ia incaltari mai spectaculoase, s a zic asa, si o rochie intr'o culoare. happy m-am gandit la o rochie lunga, pana'n pamant (gen hippie) care mascheaza soldurile. dar nu cred ca se potrivesc pentru o nunta.
distractie placutaa!happy