| 123lalala a întrebat:

Fetelor nu stiti cumva.1.cand devii reprezentant oriflame primesti ceva cadouri?
2. credeti ca ar fi mai bine sa devin reprezentant oriflame sau avon? ( cu argumente)
Dau fundita celui mai elaborat raspuns

7 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Sunt Gerlinde si sunt consultant Oriflame din 2011. Daca doresti sa te inscrii la Oriflame, te astept cu mare drag in echipa mea. Ma poti contacta pe:
- pagina https://www.facebook.com/lindemonablog
- facebook https://www.facebook.com/iuhasz.gerlinde
- email iuhasz.gerlinde@gmail.com
- telefon 0721752292

Pe scurt, avantajele consultantilor sunt:
- discount de 23%, 30% sau 40% in functie de valarea comenzii
- program de bun venit (pentru cei care sunt noi inscrisi)
- programe de loialitate
- programe de sponsori
- oferte extra-catalog
- oferte speciale pentru consultanti
+ multe altele.
Produsele sunt pentru toate tipurile de persoane, de la elevi la persoane peste 55 de ani. Au calitate foarte buna, atat produsele cosmetice, cat si cele de ingrijire zilnica sau accesorii.

Daca vrei sa devii consultant Oriflame, sa castigi bani si sa arati bine, te astept in echipa mea;)

| oanaro a răspuns:

Te poti inscrie online aici: http://ttap.co/1xgIV8J

Răspuns utilizator avertizat
| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Buna Roxioana, te pot ajuta eu cu aceasta problema, ma numesc Robert si fac Oriflame de 5 ani.

Cand intri in familia Oriflame sau client direct cum mai spunem noi Oriflame iti pune la dispozitie un sistem de codouri daca atingi anumiti pasi de ex. daca faci o comanda in prima campanie cand te-ai inscris de 150 lei primesti un rimel(depinde de program) care costa in catalog 16 lei il iei cu 5 lei, apoi daca continui cu o comanda de 250 lei (se presupune ca ai intrat bininsor in paine si ti-ai largit lista de clienti) primesti o crema care este 30 lei la 7 lei si in ultimul pas daca faci o comanda de 350 lei primesti un parfum care costa n jur de 70 lei la 10 lei.

Pe langa cadouri ai si discount-urile sau cum le numim noi castiguri imediate de care ne bucuram dupa fiecare comanda cu succes.

Din punctul meu de vedere iti recomand Oriflame pentru ca din ce am inteles la Avon discount-urile sunt mici si le faci greu mari dar castigi multe produse, iar la Oriflame ai mai multe castiguri materiale cat si banoase.

La Oriflame exista un catalog mai mic la 2 campanii care are reduceri pentru consultanti sau clientii directi la care normal ca se aplica si reducerea in functie de totalul comenzii(reducere de pana la 40%).
Daca vrei sa nu-ti pierzi timpul aiurea si vrei sa arati bine, sa castigi bani si sa te distrezi vino in echipa mea Oriflame si eu personal te voi ajuta sa te dezvolti si sa ajungi acolo sus unde iti doresti!

TEL: 0766.233.962

Astept sa ma suni daca vrei intr-adevar sa faci o schimbare sau daca vrei sa ceri mai multe informatii! Nu sunt ocupat deci ma poti suna linistita!

| adina7 a răspuns:

Buna! Sunt lider AVON de peste 5 ani si te pot ajuta sa te inscrii. Pentru prima ta comanda vei primi minim 15 % discount si un set de produse pentru machiaj. Programul de bun venit este valabil in primele campanii de la inscriere si poti vedea toate cadourile pe care le vei primi in link-ul de mai jos. Pe langa aceste cadouri in fiecare campanie sunt diverse programe motivationale.De exemplu, in campania de acum daca comanzi oricare 2 mascara din brosura iti alegi 1 gratis. Daca comanzi 3 creme ANEW primesti Little Gold Dress pentru 1 leu. Nu se intampla nimic daca nu plasezi comenzi in fiecare campanie, dar daca esti activa constant vei primi discount mai mare. Gasesti pe link-ul urmator toate informatiile de care ai nevoie. Completeaza formularul de inscriere de pe pagina si te voi contacta eu.https://atelierultauavon.wordpress.com/......antii-noi/

| MiaMikkidutza a răspuns:

Si la Oriflame pe langa reducerile mai mari, primesti cadouri de bun venit, exista programe de loialitate pe care daca le respecti mai primesti si alte cadouri!
Spre deosebire de Avon care nu ofera reduceri din flyer si la bijuterii, Oriflame iti ofera acest avantaj.
Deci, iti raman mai multi banuti sa ti poti cumpara ce vrei.
Degeaba iti arunca Avonu diverse " cadouri" daca nu sunt necesare si nu le vei folosi.
Pentru detalii contacteaza-ma https://www.facebook.com/profile.php?id=100008524096642

pupici

| Loras a răspuns:

La avon primesti mai multe cadouri dar la oriflame sunt discount.uri mai mari deci depinde daca vrei mai degraba bani sau lucruri si la avon stiu ca sunt mai multe complicatii la comanda