| diana_6086 a întrebat:

Fetelor stiti cumva exista extensii pentru volum? special numai pentru volum, si nu pentru lungime? intreb pentru ca am parul foarte rar si il ingrijesc la "maxim" si as vrea sa stiu daca exista vreo metoda de a-l face mai "bogat".

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Extensiile te pot ajuta pe moment, dar pentru viitorul parului tau n-ar fi tocmai indicate pentru ca pot afecta structura firului de par.
Stiu ca pentru volum ai nevoie de aproximativ 70-80 de extensii. Ar fi bine sa gasesti un specialist in domeniu si sa-ti recomande ce e mai bine pentru tine. Stiu ca cele mai apreciate extensii sunt cele de par natural, de origine spaniola sau italiana, dar sunt si foarte scumpe.
Pentru o ocazie deosebita, merita, dar pentru toata ziua. nu prea. Nimeni nu le recomanda mai mult de 2-3 saptamani, desi in unele cazuri poti sa le tii si 8 saptamani. In functie de tipul de prindere al extensiilor le poti pastra mai mult sau mai putin. Dar astea sunt detalii pe care trebuie sa le discuti cu persoana care ti le-ar pune.
Incearca eventual alta coafura, multe accesorii, care sa distraga atentia de la parul tau rar. Acum, iarna iti poti acoperi capul cu tot felul de accesorii dragute.
Ai descoperit cauza parului rar? Fa niste analize, ia ceva vitaminte si minerale sau tratament pentru revitalizarea capilara.
E bine sa lupti cu problema pe mai multe fronturi.
Succes.

1 răspuns:
| buburuzAndreea a răspuns:

Nici eu nu cred ca extensiile sunt cea mai buna solutie. Nu prea e comod. Ai incercat toate modalitatile naturiste de indesire a parului? Ulei de ricin, sau alte tratamente specializate?

Are dreptate Adeana, mai bine te indrepti spre niste coafuri care sa mascheze "defectul" tau. Sunt multe modalitati prin care poti capata volum.

Fie usuci parul cu difuzorul, fie il incretesti, sau iti faci un permanent foarte lejer, doar asa, pentru textura.