| OrdinaryLovelyGirl a întrebat:

Fetelor, stiti vreo metoda de marire a buzelor naturala, dar fara aparate? Ceva gen un amestec, etc. Ce balsam de buze imi recomandati? Merita sa imi iau unul?

Răspuns Câştigător
| Danny1212 a răspuns:

Balsamul natural pentru marirea buzelor.
Iti recomand un balsam de buze natural, facut in casa. Ai nevoie de urmatoarele ingrediente: o lingura de ulei de palmier, 10 picaturi de ulei esential de trandafir, un varf de lingurita de ghimbir macinat. Amesteca bine si balsamul este gata.
Foloseste zilnic acest balsam, iti imbunatateste circulatia sanguina la nivelul buzelor si totodata le hidrateaza si le mentine sanatatea.

3 răspunsuri:
| Borsecuț a răspuns:

Trasezi conturul buzelor. Pentru asta ai nevoie de un creion de buze. Nuanta trebuie sa fie mata. Daca iti doresti un efect si mai puternic, poti incerca sa iti exfoliezi buzele inainte de aplicarea conturului, iar mai apoi sa le masezi usor cu o periuta. Apoi traseaza conturul buzelor, avand grija sa depasesti usor forma originala a buzelor. Aplica fond de ten, apoi pudra, iar la final, aplica un ruj cu o nuanta intensa si mata. Asta e o metoda foarte simpla care functioneaza mai mereu, deci merita sa o incerci.

| ZileCuSoare a răspuns:

Www.parfumfm.ro aici gasesti in catalogul de make up ceva gel de menta si ceva ruj spicy, le-ai putea incerca si pe astea. In catalog sunt putin cam scumpe insa daca te inscrii ca reprezentant le poti lua mult mai ieftin :*