| pynnk a întrebat:

Fetelor va rog sa imi da.ti si mie un sfat..nu stiu ce sa mai faccrying imi indrept parul cu placa si din cauza vremii,ceata, ploaie mi se stricacrying( ce pot folosii (unde gasesc si cat costa) sa ramana drept sa nu se mai strice? urgent va rog :*crying

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O glugă.
Asta dacă nu ești mulțumită de fixativ.
Există totuși în saloane, la fel ca permanentul pentru păr creț, cel de îndreptare. Se reface de două ori pe an, dar devine mai sensibil. Pe riscul tău.

Sau poți fi mai norocoasă.
Eu de exemplu la trei ani îl aveam complet creț. Pe la vreo 12 mi s-a ondulat destul de mult. După vreo trei ani s-a făcut drept iar și așa îl am și în prezent. Folosesc placa doar fiindcă e mai rebel de fel de la uscător.
Nu vreau să îți fac speranțe aiurea, dar se poate întâmpla.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Incearca fixativul. Il gasesti oriunde, in orice supermarket sau orice magazin de cosmetice! Bafta!

| lumy4u a răspuns:

Prul drept se strica la umezeala, nu ai ce sa ii faci, decat daca ti-l indrepti permanent si ramane drept peste 6 luni chiar si dupa ce il speli

| AlexandraPink a răspuns:

Exact, fixativ, spuma sau ceara, pe care le poti cumpara din orice supermarket. Si neaparat sa folosesti un spray pentru protectia parului impotriva caldurii inainte sa il intinzi cu placa, pentru ca altfel se va arde si iti vei distruge parul. Tot in supermarket il gasesti.

| LoveAfterWar a răspuns:

Fixativ, spuma, ceara...